Teadusseminar: milline on laenumakse piirmäära nõude mõju eluasemelaenude väljastamisele Eestis?

Seminarid

15

juuni2023

10:30 - 11:30

Asukoht: Estonia pst 13, Tallinn

Neljapäeval, 15. juunil kell 10.30–11.30 toimub Eesti Pangas teadusseminar, kus keskpanga ökonomistid Merike Kukk ja Natalia Levenko tutvustavad äsja valminud uurimistööd eluasemelaenude väljastamise nõuete mõju kohta.

2015. aasta märtsis kehtestas Eesti Pank siin tegutsevatele kommertspankadele eluasemelaenude väljastamisel kolm nõuet, sealhulgas laenumaksete ja sissetuleku suhtarvu ehk DSTI (debt-service-to-income) piirmäära, mis on 50 protsenti. Uurimistöös hinnati DSTI piirmäära kehtestamise mõju uutele eluasemelaenudele. Seminaril räägime lähemalt, kui suur osa laenudest oli DSTI piirmäärast mõjutatud, kui palju laene jäi hinnanguliselt väljastamata ning milline oli piirmäära kehtestamise mõju laenumahule aastatel 2016–2021.

Üritus on eesti keeles ja toimub Eesti Pangas kohapeal (Estonia pst 13). Palun anna oma tulekust Eesti Panka märku 13. juuniks aadressil [email protected].

Seminarist saab osa võtta ka Webexi veebikeskkonnas
Koosoleku number: 2743 195 1983
Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna:
mvYvbprB866 (68982772 from phones and video systems)

- Webexi keskkonda saab siseneda 10 minutit enne seminari algust.
- Palun sisesta seminariga liitumisel kindlasti ka enda nimi, kui Sul pole veel oma profiili.
- Vaikesättena on Sinu mikrofon liitudes kinni.
- Kui seminari ajal videopilt hangub, soovitame videopildi saatmise peatada.

Küsimuste esitamine Webexis
- Kasuta Webexi chati funktsiooni.

Eesti Panga teadusseminaride sarja eesmärk on toetada ideedevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.