Tänavu toimus rahatarkuse seminar õpetajatele Ajaloomuuseumis

Finantsinspektsioon ja Eesti Pank kutsusid majandus- ja ühiskonnaõpetajaid 25. oktoobril kell 11–14 traditsioonilisele rahatarkuse seminarile. Sel sügisvaheajal oli seminari toimumispaigaks Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäel, kus rääkisime Balti riikide vääringute näitusest ajendatuna Baltikumi majandusest ning Eesti panganduse hetkeseisust. Juttu tuli ka majandusliku ebavõrdsuse põhjustest, rahatarkuse koomiksite rändnäitusest, noorte majandusteemalisest väitlusüritusest ja valmimisel nutikast mobiilimängust.

Juba oodatud sügissündmuseks kujunenud õpetajate seminar toimus seekord uues kohas – Eesti Ajaloomuuseumis Maarjamäel, kuhu oli jõudnud nii Vilniuses kui ka Riias esitlusel olnud rändnäitus „100 aastat: litid, latid, kroonid”. Seminari avas Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektor Krista Sarv. Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel rääkis Baltikumi majanduse hetkeseisust ning lähiaja suurematest väljakutsetest. Finantsinspektsiooni audiitor ja mitmete rahatarkuse raamatute autor Tarvo Vaarmets andis ülevaate Eesti panganduse tervisest ning väljavaadetest võrrelduna Läti ja Leeduga. Eesti Panga majandusuuringute allosakonna juhataja Tairi Rõõm analüüsis varalist ebavõrdsust ja nende põhjuseid Eestis ning võrdles Läti ja Leeduga. Finantsinspektsiooni kommunikatsioonispetsialist Kaisa Gabral tutvustas rahatarkuse koomiksite rändnäitust ja põnevat väitlusüritust ning e-kanalite projektijuht Henri Kübe näitas eelvaadet uuest rahatarkuse mobiilimängust.

Õpetajate rahatarkuse seminarist sai osa võtta Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) kohapeal või üle veebi. Seminar oli tasuta.

Järelvaata seminari põhiettekandeid:

Põhiettekannete slaidid:

Kontakt:
Siiri Ries
Muuseumi kuraator
Eesti Pank
+372 56 974 774
[email protected]