Kutsu näitus külla

Soovid Eesti rahast ja selle ajaloost veelgi rohkem teada? Kutsu meid külla!

Oleme kokku pannud kaks rändnäitust, millest üks, EESTI RAHA MARGAST KROONINI, annab ülevaate Eesti raha ajaloost ning teine, EURORAHA, räägib eurost ja euroalast ning tutvustab põhjalikumalt europangatähtede turvaelemente.

Näitused on koostatud selliselt, et need võib üles panna nii üksikult kui ka koos.

Raha ajaloo näitus on paigutatud kahele kahepoolsele moodulile mõõtmetega 3 m (laius) x 2,3 m (kõrgus). Näituse tekst on eesti, vene ja inglise keeles

Euroraha tutvustav näitus on ühel sellisel moodulil. Näituse tekst on eesti ja vene keeles.

Näituse juurde kuuluvad ka tasuta infotrükised „Eesti raha margast kroonini“ ja „Eurosularaha“ nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Rändnäituse tellimiseks saada oma soov e-posti aadressil [email protected] või helista telefonil 668 0760. Kirjas märgi kindlasti, kus, millistes ruumides ja mis ajaks soovid näitust endale külla.

Rändnäituse transport, ülespanek ja tutvustamine on tasuta.

Rändnäitus „Eesti raha margast krooniniˮ

Näitus annab ülevaate Eesti Vabariigis alates 1918. aastast käibinud rahadest: Eesti esimesest omavääringust margast ning „vanast“ ja „uuest“ Eesti kroonist, millest esimene oli käibel aastatel 1928–1941 ning teine aastatel 1992–2010. Ajalooliste müntide ja pangatähtede kaudu avaneb omalaadne vaade Eesti riikluse ja majanduse ajaloole, aga nendes peegeldub ka meie kunsti- ja kultuurilugu.

Näitus valmis 2006. aastal koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga.

Rändnäitus EURORAHA

Eestis 2011. aastal käibele tulnud euro pole mitte lihtsalt tugev ja usaldusväärne raha, vaid ka Euroopa ühtsuse jõuline sümbol.

Näitus annab põhjaliku ülevaate Euroopa ühisrahast, euroala ajaloost, europangatähtedest ja -müntidest ning nende kujundusest ja turvaelementidest, samuti pühendus- ja meenemüntidest.

Näitus valmis 2012. aastal ja on Eesti raha ajaloo näituse jätk.