Ülo Kaasik: kiiremaks kasvuks tuleb anda ettevõtjatele kindlust tuleviku ees

Postitatud:

02.03.2017

Neljapäeval majanduskonverentsil esinenud Eesti Panga asepresidendi Ülo Kaasiku sõnul on kiiremaks majanduskasvuks vaja investeeringuid ja riik saab sellele kaasa aidata, kui vähendab ettevõtjate ebakindlust tuleviku ees.

Kaasik tõstis ettekandes esile, et küsitluse andmeil on ettevõtjate rahulolu Eesti riigiga viimastel aastatel järjekindlalt vähenenud. Murekohaks on nii liigne bürokraatia kui ka kiired ja sagedased maksumuudatused.

Kaasiku sõnul on kestva majanduskasvu allikaks tootlikkuse tõus ja selleks on vaja investeerida. "Praegu on ajalooliselt erakordselt soodus aeg investeerida. Kui aga küsida, mis takistab investeeringuid, siis toovad ettevõtjad välja kaks põhjust: vähene ekspordinõudlus ja ebakindlus tuleviku ees. Eesti riik ei saa muuta olukorda välisturgudel, aga me saame luua ettevõtjatele kindlustunnet. Kiiremaks majanduskasvuks on oluline, et ettevaates oleks maksukeskkond rahulik ja etteaimatav."

Eesti Panga hinnangul on Eesti majandus tavatus olukorras, kus majanduskasv on olnud nõrk, kuid nõudlus töötajate järgi suur. Kaasiku sõnul ei saa valitsus majandust aidata sellega, et eelarvepuudujäägi abil elavdatakse sisenõudlust. "Valitsuse lisakulutused toetaksid üsna vähe eksporti ja kütaks rohkem tagant niigi hästi toimivat sisemajandust," märkis Kaasik. 

Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik esines neljapäeval advokaadibüroo Tark ja ajalehe Postimees korraldatud majanduskonverentsil.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]