AVATUD SEMINAR. Eesti Panga uuring: mis mõjutavad pangalaenude intressimarginaale Eestis?

Seminarid

24

november2022

10:30 - 11:30

Neljapäeval, 24. novembril kell 10.30–11.30 toimub Eesti Panga avatud seminar, kus keskpanga ökonomistid Merike Kukk ja Natalia Levenko tutvustavad uurimistööd laenuintressimarginaalide ehk laenu- ja hoiuseintressimäärade erinevuse kohta. Seminar on eesti keeles.

Laenude intressimarginaalid on Eestis olnud üldjuhul suuremad kui teistes Euroopa Liidu riikides. Seminaril antakse ülevaade, milliste teguritega on intressimarginaalid Eestis seotud erinevate laenutüüpide, st eluasemelaenude, tarbimislaenude, ettevõtete pikaajaliste (üle ühe aasta) ja lühiajaliste laenude lõikes. Samuti tuleb jutuks, millist rolli mängivad intressimarginaalide muutustes pangapõhised ja turupõhised tegurid.

Uurimistöö on avaldatud ka Eesti Panga toimetiste sarjas ja sellega saab tutvuda keskpanga kodulehel: https://www.eestipank.ee/publikatsioonid/toimetised/2022/72022-merike-kukk-natalia-levenko-pangalaenude-intressimarginaalid-eestis-erinevate-laenutuupide

Seminarist saab osa võtta Eesti Panga muuseumi pressiruumis kohapeal (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust eelnevalt märku 22. novembriks e-posti aadressil [email protected].

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu:
https://eestipank.webex.com/eestipank/j.php?MTID=m4f5dce5123c937d54a4c87a48a227d82  

Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna:
Meeting number (access code): 2742 131 0528

Meeting password: HfHtkpxr634 (43485797 from phones and video systems)

  • Webexi keskkonnaga saad ühineda 10 minutit enne algust.
  • Palun sisesta seminariga liitumisel kindlasti ka enda nimi, kui Sul pole veel oma profiili.
  • Vaikesättena on Sinu mikrofon liitudes kinni.
  • Kui seminari ajal videopilt hangub, siis on soovitatav videopildi saatmine peatada.

Küsimuste esitamine

  • Kirjalikult: kasuta selleks Webexi chat’i.
  • Suuliselt: pärast esitluse lõppu saab küsimusi esitada ka suuliselt. Selleks jälgi, et Su mikrofon oleks sisse lülitatud (vali Unmute ja pärast küsimuse esitamist vali jälle Mute).

Eesti Panga avatud seminaride sarja eesmärk on toetada ideevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.