UURINGU TUTVUSTUS. Eesti leibkondade varad ja kohustused ning finantskäitumine

Seminarid

26

mai2023

11:30 - 14:15

Otseülekande ajal saad esitada ka küsimusi, mille moderaator esinejatele ettekande lõpus ette loeb. Küsimusi ootame üksnes Slido vahendusel.Reedel, 26. mail kell 11.30 – 14.15 toimuval seminaril tutvustavad keskpanga ökonomistid Tairi Rõõm ja Jaanika Meriküll Eesti leibkondade finantskäitumise ja tarbimisharjumuste uuringu (Household Finance and Consumption Survey, HFCS) 2021. aastal läbiviidud küsitluse tulemusi.

Uuringu eesmärk oli koguda andmeid leibkondade varades ja kohustuste kohta. Seda uuringut on praeguseks Eestis läbi viidud kolmel korral, aastatel 2013, 2017 ja 2021. Ettekanne annab ülevaate leibkondade jõukuse ja finantsseisu muutustest üle aastate. Räägitakse ka muutustest finantskäitumises, leibkondade finantsilisest haavatavusest jm seotud teemadel.

Seminar toimub kolmes osas ning iga teemaploki esitlus kestab u 45 minutit. Uuringu peamiste ja olulisemate järelduste tutvustus toimub kohe seminar esimeses osas kell 11.30 – 12.15. Sellele järgneb detailsem uurimisteemade tutvustus.

Ajakava

  • 11.30 – 12.15 uuringu peamiste ja olulisemate järelduste tutvustus (Tairi Rõõm)
  • 12.30 – 13.15 varaline ebavõrdsus: mis seda põhjustab? (Tairi Rõõm ja Jaanika Meriküll)

  • 13.30 – 14.15 uuringu eriteemade tutvustus (Jaanika Meriküll):
    II pensionisambast lahkujate finantsprofiil
    euribori tõusu mõju leibkondade finantsilisele haavatavusele

Seminaril osalemine

Seminaril saab osaleda Eesti Panga muuseumis kohapeal (Estonia pst 11), aga oma tulekust tuleks eelnevalt kindlasti märku anda hiljemalt 25. maiks aadressil [email protected] .

Seminari saab jälgida ka otseülekandena:
FB Live´ina Eesti Panga FB lehelt
Eesti Panga YouTube'i kanalil
Slido kaudu

Otseülekande ajal saad esitada ka küsimusi, mille moderaator esinejatele ettekande lõpus ette loeb. Küsimusi ootame üksnes Slido vahendusel.