Eesti elanikud kulutavad reisides üha rohkem

Postitatud:

07.02.2019

  • Välisturistid jätsid möödunud aastal Eestisse 1,4 miljardit eurot
  • Soome turistide arv kahanes teist aastat järjest
  • Aasia riikidest pärit turistide arv kasvas aastaga 6%
  • Eestimaalased kulutasid välismaal reisides miljard eurot
  • Soojamaareisid tavapärastesse sihtkohtadesse muutuvad aina populaarsemaks

2018. aastal väisasid välisturistid Eestit 6 miljonil korral ehk veidi vähem kui 2017. aastal. Kolmandiku kõigist külastustest tegid Soome turistid, kes käisid Eestis veidi rohkem kui kaks miljonit korda. Nende arv vähenes aastaga 5%1.

Väljastpoolt Euroopa Liitu tehti Eestisse 1,7 miljonit reisi ehk umbes sama palju kui eelmisel aastal. Venemaa turistid külastasid Eestit 900 000 korda, mis moodustas 15% kõikidest külastustest, ning ka need arvud aastaga ei muutunud. Aasia riikidest tehti Eestisse 300 000 reisi ehk 6% rohkem kui 2017. aastal.

Välisturistid tarbisid mullu Eestis kaupu ja teenuseid hinnanguliselt 1,4 miljardi euro eest, mida oli 3% enam kui 2017. aastal.

Eesti elanikud külastasid välisriike 3,6 miljonil korral ehk ligikaudu sama palju kui 2017. aastal. Välismaal reisides kulutasid Eesti elanikud seal hinnanguliselt pisut üle ühe miljardi euro ehk 13% rohkem kui aasta tagasi.

78% reisidest tehti Euroopa Liidu riikidesse, mille külastuste arv siiski vähenes aastaga 3%. Märgatavalt on harvenenud Eesti elanike reisid Itaaliasse, Poola  ja Taani.

Võrreldes 2017. aastaga tegid eestimaalased märksa rohkem reise populaarsetesse puhkusepaikadesse nagu Bulgaaria , Egiptus, Kreeka ja Türgi. Horvaatia reiside arv on kasvanud juba kaheksa aastat järjest ning 2018. aastal tehti sinna 24 000 reisi.

SRÜ riike külastati 14% rohkem kui aasta tagasi: Venemaale tehti üle 300 000 reisi.

 

1 Kõik võrdlused on tehtud eelmise aasta suhtes, kui ei ole märgitud teisiti.


Eesti Pank teeb piiriületusstatistikat seoses oma ülesandega koostada riigi maksebilanss. Reisijate piiriülene liikumine avaldab märkimisväärset mõju reisiteenuste ekspordile ja impordile Eesti maksebilansis, mis avaldatakse 12. märtsil 2019.

Üksikasjalikum teave välisreiside kohta on kättesaadav Eesti Panga veebilehel välissektori statistika rubriigis.

Statistikateade antakse välja koos Eesti Panga statistikaandmete avaldamisega. Teade on majanduspoliitilistest avaldustest sõltumatu ja esitatakse nendest eraldi.

Lisateave:
Tarass Snitsarenko
Eesti Panga statistikaosakond
Telefon: 668 0906
E-post: [email protected]