Eesti Panga muuseum kutsub eriprogrammiga muuseumiööd tähistama

Postitatud:

25.08.2020

Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) saab 29. augustil muuseumiöö eriprogrammi osana vaadata audiovisuaalset etendust „Suure seifi saladus“. Kogu õhtu jooksul saavad huvilised tutvuda Eestis käibel olnud rahadega läbi ajaloo ning osaleda otsimismängus.

Muuseumiöö eriprogrammi „Öös on aega“ raames saavad külastajad sel aastal Eesti Panga muuseumis näha just selleks õhtuks valminud audiovisuaalset etendust, kus tegelastena astuvad üles kolm Eesti kroone kaunistanud suurkuju: Lydia Koidula, Carl Robert Jakobson ja Jakob Hurt. Etenduses on oma osa ka riigivanemal ning Eesti Panga kunagisel presidendil Jüri Jaaksonil. Huumoriga vürtsitatud värssetenduse autor on Loone Ots.

Audiovisuaalset etendust saab muuseumiööl vaadata Eesti Panga muuseumi Talupojasaalis kolmel korral. Seansid algavad kell 18.15, 19.30 ja 21.00. Etendus kestab 25 minutit. Pärast iga etendust järgneb lõbus tähelepanuviktoriin. Esimesena õige vastuse esitaja saab auhinna!

Lisaks etendusele on kogu muuseumiöö vältel võimalik tutvuda Eesti Panga püsinäitusega Eestis käibel olnud rahadest ning end kurssi viia keskpanga tänaste tegevustega. Osaleda saab otsimismängus ning avatud on muuseumipood. Eesti Panga muuseum on muuseumiöö eriprogrammi raames 29. augustil avatud kell 18–23.

Lisainfo Eesti Panga muuseumi veebilehel.

muuseum@eestipank.ee
+372 668 0760

Lisateave:
Hanna Jürgenson
6680959, 56920930
hanna.jyrgenson@eestipank.ee
Meediapäringud: press@eestipank.ee