Eesti Panga nõukogu plaanib kanda kuni neljandiku keskpanga kasumist riigieelarvesse

Postitatud:

04.03.2022

Sel nädalal toimunud Eesti Panga nõukogu korralisel istungil otsustas nõukogu jätkata tavapärase kasumijaotuse strateegiaga, mille kohaselt annab keskpank riigile oma mullusest kasumist 0-25 protsenti.

Lisaks tutvustas keskpanga juhatus nõukogule esialgset hinnangut Venemaa agressiooni mõjust Eesti majandusele ja pangandusele. "Eesti majandusriskid on kaardistatud ja talutavad. Nõukogu hindab kõrgelt Eesti Panga reageerimist kriisile, mille käigus on keskpank kiirkorras hinnanud riske Eesti majandusele ja finantssektorile ning on jaganud olukorrahinnangut valitsuse, riigiasutuste ja avalikkusega," ütles keskpanga nõukogu esimees Mart Laar.

Nõukogu otsus kasumijaotuse strateegia kohta lähtus sellest, et Eesti Panga kapitali suhteline tase peab kasvama euroala keskpankade keskmise tasemeni, kuna ühiste rahapoliitiliste otsuste tegemisel vaadatakse eurosüsteemi kui terviku kapitali ja riskide suhet. Eesti Panga laiendatud omakapital suhtena rahapoliitilistesse riskivaradesse on euroala keskpankade seas üks madalaimaid.

Eesti Panga 2021. aasta kasumi jaotamist hakkab nõukogu arutama järgmisel korralisel istungil 5. aprillil.

Lisateave:
Viljar Rääsk
Kommunikatsioonijuht
Eesti Pank
6680 745, 5275 055
[email protected]

Meediapäringud: [email protected]