Eesti Pank annab Eesti piirivalve 100. aastapäeva puhul välja mündivoldiku

Postitatud:

21.11.2022

  • NB! Mündivoldiku müük Omniva e-poes algab 24. novembril kell 9.00, Eesti Panga muuseumipoes (Estonia pst 11) algab müük kell 12.00.

24. novembril tuleb müügile Eesti piirivalve 100. aastapäevale pühendatud mündivoldik, mis sisaldab kõiki kaheksat 2022. aastal vermitud käibemünti. Voldiku hind on 18 eurot ning seda saab alates neljapäevast soetada Eesti Panga muuseumipoest ja Omniva e-poest.

„Keskpangana soovime oma numismaatiliste toodete abil tõsta esile Eesti riigi ja rahva jaoks olulisi inimesi ja sündmusi. Eesti piirivalvurid on oma vastutusrikka tööga ühtaegu Eesti visiitkaardiks meie väliskülalistele ning samal ajal oluliseks kaitsevalliks riigi iseseisvuse tagamisel. Tänastes keerulistes julgeolekuoludes pole piirivalve tähtsust vaja ilmselt kellelegi meist meelde tuletada ja oma meenetootega soovimegi kõikidele Eesti piirivalvuritele palju vastupidavust ja kindlat meelt meie riigipiiri hoidmisel,“ märkis Eesti Panga president Madis Müller.

„Igal Eesti euromündil on peal Eesti piir,“ juhtis Politsei- ja Piirivalveameti piirivalveosakonna juht Egert Belitšev tähelepanu olulisele detailile. „Piirivalve 100. aastapäevale pühendatud mündivoldik räägib nii pildis kui sõnas loo piirist, selle olulisusest ning inimestest, kes iga päev seisavad hea selle eest, et meie kodumaa uks, Eesti piir, peaks ning me saaksime end siin turvaliselt tunda. Mündivoldik on väärikas kingitus piirivalve juubeliaastal!“

Pilt
Eesti piirivalve 100. aastapäevale pühendatud mündivoldik
Eesti piirivalve 100. aastapäevale pühendatud mündivoldik

Tänavu möödub 100 aastat Eesti kutselise piirivalve loomisest. 1922. aastal moodustatud Eesti piirivalve tegevuse katkestas 1940. aastal Nõukogude Liidu okupatsioon. 1990. aasta 1. novembril kehtestas valitsus uuesti majanduspiiri kontrollpunktide asukohad, millega sisuliselt taasloodi Eesti piirivalve. Ehkki riigipiir on erinevatel aegadel olnud erinevat nägu, on piirivalve põhiülesanne endine – valvata piiri ning kaitsta nii kõiki neid väärtusi ja vabadusi, mis on Eesti inimestele kallid.

Eesti piirivalve 100. aastapäevale pühendatud mündivoldik sisaldab kõiki kaheksat eurokäibemünti, mis on vermitud 2022. aastal. Voldiku on kujundanud Aleksandr Kanunnikov (Bonamore OÜ) ja selle tiraaž on 7500. Mündivoldiku hind on 18 eurot. Voldikut saab osta alates 24. novembrist Eesti Panga muuseumipoest selle lahtioleku aegadel ja Omniva e-poest.

Lisainfo

Eesti Panga muuseumipood (Estonia pst 11) on avatud T–R kell 12–17 ja L kell 11–16. Muuseumipoega saab ühendust võtta telefonil 668 0650 või e-posti aadressil [email protected]. Omniva klienditeenindusega saab ühendust telefonil 661 6616 või e-posti aadressil [email protected].

Lisateave
Hanna Jürgenson
Eesti Panga kommunikatsioonispetsialist
56920930
[email protected]
Meediapäringud: [email protected]