Eesti Pank kutsub kujundama hansalinn Tartule pühendatud kuld- ja hõbemünti

Postitatud:

08.12.2022

Eesti Pank kuulutab välja hansalinn Tartule pühendatud kullast ja hõbedast meenemündi kujunduskonkursi. Kavandeid oodatakse hiljemalt 3. veebruaril kell 12. Mündid emiteeritakse 2024. aastal.

Eesti Pank emiteerib 2024. aastal hansalinn Tartule pühendatud kullast ja hõbedast meenemündi. Tegemist on Eesti hansalinnade sarja viimaste müntidega. Varem on välja antud hansalinn Tallinnale pühendatud kuld- ja hõbemünt ning eraldi nii Viljandile kui ka Pärnule pühendatud hõbemünt.

Kujunduskonkursi võitja autoritasu on 1500 eurot. Teise koha saanud kavandi autorile makstakse 1000 ja kolmanda koha töö autorile 700 eurot. Autoritasu makstakse vastavalt nii hõbe- kui ka kuldmeenemündi kavandi eest.

Eesti Pank ootab kujunduskonkursist osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive. Üks autor võib konkursile esitada mitu kavandit. Soovituslik on esitada kavand nii hõbedast kui ka kullast meenemündile koos, aga võib esitada ka eraldi kas ainult hõbedast või ainult kullast mündile. Kavandid tuleb saata Eesti Panka hiljemalt 3. veebruaril 2023 kell 12. Konkursi tulemused avalikustab keskpank hiljemalt 2023. aasta juunis.

 

Ettepanekuid meene- ja pühendusmüntide* vermimiseks saab Eesti Pangale teha igaüks, saates need keskpanga veebilehe kaudu, e-posti või kirja teel. Kõik saabunud ettepanekud vaatab läbi Eesti Panga kokku kutsutud nõuandev kogu, kelle eksperdihinnangu ja ettepanekute alusel teeb Eesti Panga juhatus otsuse, millised mündid vermitakse.

* Eesti Pank jäädvustab müntidel ajalooliste sündmuste kõrval ka teemasid, mis kestavad ja elavad meiega koos. Näiteks jõudsid tänavu ringlusse erikujundusega 2eurosed, mis on pühendatud Ukrainale ja vabadusele. Selliseid erikujundusega münte nimetatakse pühendusmüntideks. Pühendusmüntidega austame ja peame meeles eelkõige Eesti või kogu Euroopa jaoks olulisi sündmusi, inimesi või teemasid.

Lisateave:
Piret Luhakooder
sularaha- ja taristuosakond
668 0791
[email protected]

Hanna Jürgenson
kommunikatsioonispetsialist
569 20930
[email protected]
Meediapäringud: [email protected]