Eesti Pank kuulutab välja kahe meenemündi kujunduskonkursi

Eesti Pank kuulutab välja Raimond Valgre muusikale ja Sotši taliolümpiamängudele pühendatud meenemüntide kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

Käesoleval aastal on Eesti helilooja ja muusiku Raimond Valgre 100. sünniaastapäev ja Eesti Pank emiteerib selle tähtpäeva puhul Valgre muusikale pühendatud hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 7 eurot. Kujunduse kohustuslikeks elementideks on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2013 mündi esiküljel ning nimiväärtus koos eurotähisega (7 €) tagaküljel.

Olümpiamängudele pühendatud meenemüntide emiteerimine on Eesti Panga pikaajaline traditsioon alates 1992. aastast. 2014. aastal Sotšis toimuvate XXII taliolümpiamängude tähistamiseks emiteerib Eesti Pank hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 eurot. Kujunduse kohustuslikeks elementideks on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2014 mündi esiküljel ning nimiväärtus koos eurotähisega (10 €) ja Eesti Olümpiakomitee logo tagaküljel. Mündi kujunduses ei tohi kasutada Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Sotši olümpiamängude korralduskomitee kaitse all olevaid sümboleid.

Nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 12. aprill 2013 kell 12:00. Kavandid tuleb tuua või saata Eesti Panka aadressil Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.

Konkursi reglemendi täpsed tehnilised nõuded ning osalemis- ja hindamistingimused

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada ka mitu kavandit ühe mündi kohta. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb meenemüntide kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 8. mail 2013. Mõlema võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot.

Lisateave:
Inga Soom
Sularaha- ja taristuosakond
Tel: 668 0837
E-post: inga.soom [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee