Hansson: Eesti majanduse areng on võlakriisi taustal olnud tubli

Postitatud:

25.01.2013

Reede õhtul Põlvas Eesti Majandusteaduse Seltsile esinenud Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni sõnul on Eesti majanduse areng euroala võlakriisi taustal olnud tubli ja tänu tugevale konkurentsipositsioonile on majandus tasakaalupunktis, kuid see tasakaal on habras.

„Väliskeskkond on endiselt keerulises olukorras, kuid viimastel kuudel on siiski märgata olnud positiivseid märke, mil turud on stabiilsemad ja inimeste kindlustunne tuleviku suhtes pisut parem. Siiski on euroala majandus alles astumas kindlamale pinnasele ja sellega tuleb arvestada ka Eesti majanduse väljavaateid hinnates,“ rääkis Ardo Hansson.

Põlvas Eesti Majandusteaduse Seltsi aastakonverentsil ettekande teinud Hanssoni sõnul on üheks riskiks võimalikud tagasilöögid väliskeskkonnast, kuid teisalt rõhutas ta majanduse positiivsema arenguga seotud riske.  “Kui majandus hakkab oodatust kiiremini kasvama, siis võivad süveneda praegu tunnetatavad palgasurved. Kui palgakasv ületab tootlikkuse kasvu, siis tekitame endale täiendava hinnatõusu,“ märkis keskpanga president.

Keskpanga president rõhutas Eesti majanduspoliitika rolli riskidega toimetulemisel. „Range eelarvedistsipliin ja korras riigirahandus on oluline usaldusväärsuse allikas. Seetõttu on oluline, et valitsus peaks kinni eelarve ülejäägi saavutamise eesmärgist 2014. aastal. Samuti on pikaajalise majanduskasvu kindlustamiseks vaja rakendada aktiivseid tööturumeetmeid, mis vähendavad struktuurset tööpuudust,“ rääkis Ardo Hansson.

Täpsem info konverentsi kohta

Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt@eestipank.ee
Meediapäringud: press@eestipank.ee