Jüri Jaaksoni hõbemündi kujundavad Anna Roomet, Risto Tali ja Rait Siska

Postitatud:

14.06.2019

Eesti Panga nõukogu kiitis heaks riigivanema ja pikaajalise Eesti Panga presidendi Jüri Jaaksoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast meenemündi kujunduse, mille autoriteks on kunstnikud Anna Roomet, Risto Tali ja Rait Siska.

Jüri Jaaksoni hõbemündi emiteerib Eesti Pank 2020. aasta alguses. Meenemündi nimiväärtus on 15 eurot ja hõbemündi hinna avaldab Eesti Pank enne mündi emiteerimist. Mündil on kujutatud modernses käsituses Jüri Jaaksoni profiilportree, mis on viidud mitmele tasapinnale.

Jüri Jaakson oli Eesti poliitik ja riigivanem aastatel 1924-1925. Jaakson oli aastatel 1926–1940 Eesti Panga president. Jüri Jaakson vangistati nõukogu okupatsioonivõimude poolt 1941. aastal ja hukati 1942. aastal.

Anna Roomet on Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tootedisaini magistrand, Risto Tali on EKA ehte- ja sepakunsti õppemeister ja metallikunstnik ning Rait Siska on EKA animaator ja metallikunstnik.

Risto Tali ja Rait Siska on teenekad metallikunstnikud, kes on koos loonud arvukalt taieseid, võistlustöid ja osalenud näitustel.  Anna Roomet on tegutsenud varem disainerina tootedisaini büroos Taikonaut ning hiljem tegelenud disaini management’iga erinevates ettevõtetes.


Lisateave:
Viljar Rääsk
Eesti Pank                   
6680 745, 5275 055

[email protected]
Meediapäringud: [email protected]