Neljapäeval müüakse Eesti Panga muuseumis Rio de Janeiro olümpiamängude meenemünti ja postmarki

Postitatud:

03.06.2016

9. juunil kell 12 saab Eesti Panga muuseumis osta hõbedast meenemünti, mis on pühendatud Eesti delegatsioonile ja sportlastele, kes esindavad Eestit Rio de Janeiro olümpiamängudel. Ainult sellel päeval on keskpanga muuseumis võimalik soetada ka Eesti Posti välja antud Rio de Janeiro olümpiamängudele pühendatud postmarki ja saada sellele esimese päeva tempel.

Ainult 9. juunil on keskpanga muuseumis esitletud Karl Markus Antsoni maalinäitus Eesti olümpiasportlastest.

Hõbedast meenemündi nimiväärtus on 10 eurot ja seda on võimalik soetada hinnaga 40 eurot. Peale Eesti Panga muuseumi saab meenemünti soetada ka Eesti Posti e-poes. Münte broneerida ei saa.

Postmargil ja esimese päeva ümbrikul on kujutatud lõunaameerikalikul värvikireval taustal sportlaste figuure. Postmargi nominaalväärtus on 1,50 eurot ehk rahvusvahelise lihtkirja tariif saatmiseks üle maailma. Margi tiraaž on 50 000 ja trükitud on see trükikojas Vaba Maa. Koos postmargiga ilmub esimese päeva ümbrik ning kasutusel on esimese päeva tempel. Postmargi kujundas kunstnik Indrek Ilves.

Hõbedast meenemünt on pühendatud Eesti delegatsioonile ja sportlastele, kes esindavad Eesti Vabariiki XXXI suveolümpiamängudel Rio de Janeiros Brasiilias. Mündil on kujutatud stardivalmis sportlast. Lisaks on reversil mündi nimiväärtus 10 eurot koos eurotähisega ja Eesti Olümpiakomitee logo. Mündi aversil on kujutatud Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2016.

Proof kvaliteediga meenemünt on prooviga 925, kaalub 28,28 grammi ja selle läbimõõt on 38,61 mm. Müntide tiraaž on 5000. Meenemündi on kujundanud disainer Martin Pärn. Mündid on vermitud Leedu Rahapajas.

Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) on avatud teisipäevast reedeni kell 12–17 ja laupäeval kell 11–16.

Postmargi info leiab Eesti Posti veebilehel.

Olümpiamängudele pühendatud meenemünti ja postmarki, samuti teisi Eesti Panga emiteeritud meenemünte müüvad järgmised Eesti Posti postkontorid: Tallinna postkontor (Narva mnt 1), Tallinna Toompea postkontor (Lossi plats 4) ja Tallinna Vanalinna postipood (Viru 20), Tartu Kvartali keskuse (Riia 2) ja Eedeni (Kalda tee 1C) postkontor, Kuressaare postkontor (Torni 1), Haapsalu postkontor (Nurme 2), Narva Astri postkontor (Tallinna mnt 41), Pärnu postkontor (Hommiku 4), Valga postkontor (Kesk 10) ja Viljandi postkontor (Tallinna 22). Täpsem info Omniva klienditoe telefonil 661 6616.


Lisateave:
Eesti Panga muuseumi pood 668 0650
Eesti Panga infotelefon 668 0719

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]