Teises kvartalis kulutasid välisturistid Eestis 20 miljonit eurot rohkem kui aasta tagasi

Postitatud:

09.08.2016

2016. aasta teises kvartalis väisas Eestit üle 1,6 miljoni välisturisti ehk eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 4% rohkem inimesi. Ehkki Soomest saabunud turistide arv, mis moodustas külastuste üldarvust kolmandiku, vähenes aastataguse ajaga võrreldes 1%, kasvas Euroopa Liidu elanike reiside hulk Eestisse aastaga 2%. Näiteks Hispaaniast ja Portugalist tehti üle 25% rohkem reise. Venemaa elanikud külastasid Eestit 200 000 korda ning see number aastaga ei muutunud. Endiselt kasvas Aasia riikidest tehtud reiside arv: teises kvartalis oli neid 15% rohkem kui aasta tagasi. Sagenenud on ka külastused Ameerika Ühendriikidest ja Norrast, reisid Türgist ja Valgevenest on seevastu harvenenud.

Eestit külastanud mitmepäevareisijate arv suurenes teises kvartalis möödunud aasta sama ajaga võrreldes 6% ning mitmepäevareisijate keskmine külastusaeg oli neli päeva. 48% kõikidest külastustest olid ühepäevased. Hinnanguliselt kulutasid välisturistid Eestis teises kvartalis 390 miljonit eurot, mida oli 5% rohkem kui mullu samal ajal.

Samal perioodil külastasid Eesti elanikud välisriike ligi 950 000 korral ehk 1% rohkem kui aasta tagasi1. Kõiki naaberriike külastati pisut rohkem kui eelmise aasta teises kvartalis, kuid reisid Belgiasse, Prantsusmaale ja Itaaliasse vähenesid üle 10%.

Muutunud on Eesti inimeste eelistused puhkusepaiga valikul: Türgi-reisid kahanesid kolmandiku võrra, kuid märkimisväärselt sagenesid külastused Kreekasse, Bulgaariasse ja Horvaatiasse.

Mitmepäevareiside arv jäi samaks ja need kestsid keskmiselt 3,6 päeva. Ühepäevakülastusi oli külastuste üldarvust 15% ning nende arv suurenes 6%.

Eesti turistid kulutasid teises kvartalis välismaal hinnanguliselt 185 miljonit eurot.


1 Välisriikide külastuste arv ei lange kokku reiside arvuga. Kuna ühel välisreisil võidakse külastada mitut riiki, on välisreiside arv väiksem.

Reisijate liikumine avaldab märkimisväärset mõju reisiteenuste ekspordile ja impordile Eesti maksebilansis, mis avaldatakse 8. septembril.

Välisreiside statistika

Lisateave:
Tarass Snitsarenko
Eesti Panga statistikaosakond
Telefon: 668 0906
E-post: [email protected]