Ülo Kaasik jätkab Eesti Panga asepresidendina

Postitatud:

02.03.2021

Eesti Panga nõukogu otsustas tänasel korralisel koosolekul, et pikendab asepresident Ülo Kaasiku ametiaega järgmiseks viieks aastaks.

Nõukogu toetas ühehäälselt Eesti Panga presidendi Madis Mülleri ettepanekut nimetada Ülo Kaasik uueks ametiajaks keskpanga asepresidendiks.

„Ülo on tugev ökonomist, kelle eksperditeadmised on väga väärtuslikud nii Eesti Panga majanduspoliitiliste kui ka euroala rahapoliitikaga seotud seisukohtade kujundamisel. Näen, et Ülol jätkub värskust ja tahet panustada kogenud juhina Eesti Panga organisatsiooni arendamisse,“ ütles keskpanga president Madis Müller.

Asepresident Ülo Kaasik: „Majanduses on viimase 10–15 aasta jooksul toimunud uskumatult palju muutusi, millele on keskpangad reageerinud ajaloolises mõõtmes erakordsete sammudega. Mul on hea meel, et Eesti Panga töötajad on oma pühendumuse ja visa töö tulemusel erinevate väljakutsetega hästi toime tulnud. Olen tänulik Madisele ja panga nõukogule usalduse eest, mis võimaldab mul ka edaspidi panustada panga juhtimisse ning aidata kaasa Eesti ja euroala majanduse kriisist väljumisele praegusel keerulisel ajal.“

Ülo Kaasik on olnud Eesti Panga asepresident aastast 2011. Varem on ta töötanud Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhatajana ja majanduspoliitika allosakonna juhatajana ning Eesti peaministri majandusnõunikuna. Ülo Kaasik on lõpetanud Tartu Ülikoolis ettevõttemajanduse eriala bakalaureusekraadiga ja Tallinna Tehnikaülikoolis rahvamajanduse eriala teadusmagistrikraadiga.

Pilt
Ülo Kaasik

Ülo Kaasik

Eesti Pank 2021 · Foto autor: Jane Faizullin

Eesti Panga juhatus koosneb presidendist ja kahest asepresidendist. Asepresident Ülo Kaasik kureerib keskpangas rahapoliitika ettevalmistamist, majandusprognoosi ja majandusuuringute koostamist, sularaharingluse toimimist, keskpanga reservide investeerimist ning Eesti Panga füüsilise ja infotehnoloogilise töökeskkonna kujundamist. Asepresident Veiko Tali kureerib finantsstabiilsuse tagamist, maksesüsteemide toimimist ja järelevaatamist, finantssektori statistika tegemist ja raamatupidamise tugiteenuseid. Keskpanga president Madis Müller kureerib administratiivosakonna, juhatuse sekretariaadi ja siseauditi osakonna tööd.

President Madis Mülleri seitsmeaastane ametiaeg on seaduse järgi ühekordne ja lõpeb 2026. aasta juunis. Ülo Kaasiku ametiaeg asepresidendina kestab 2026. aasta juulini. Pikalt rahandusministeeriumi kantslerina töötanud Veiko Tali alustas keskpanga asepresidendina selle aasta alguses ja tema ametiaeg kestab 2025. aasta lõpuni.

Lisateave:
Viljar Rääsk
Eesti Pank
668 0745, 527 5055
[email protected]
Meediapäringud: [email protected]