Veel kolm nädalat saab Eesti Pangas vahetada Leedu litte

Postitatud:

10.02.2015

1. jaanuaril 2015 ühines Leedu euroalaga ja Leedu liti asemel võeti kasutusele euro kursiga 1 euro = 3,45280 litti. Eesti Pank, nagu ka teised euroala keskpangad, vahetab liti pangatähti eurodeks teenustasuta veebruari lõpuni.

Liti pangatähti saab vahetada eurosularahaks keskkursiga ja teenustasuta Eesti Panga muuseumis selle lahtioleku ajal. Päevalimiit inimese ja tehingu kohta on 1000 eurot. Liti münte Eesti Pank ei vaheta.

Uue riigi liitumisel euroalaga vahetavad kõik euroala keskpangad uue liikmesriigi endist rahvusvaluutat eurode vastu kahe kuu jooksul. Alates märtsist saavad inimesed enda kätte jäänud litte vahetada keskkursiga vaid Leedus.

„Eesti inimesed on littide vahetamise võimalust keskpangas hoolega kasutanud ja 2. jaanuarist 9. veebruarini on Eesti Pangas litte vahetatud 37 tuhande euro väärtuses. Veel kolme nädala jagu pakume Eesti Pangas seda võimalust ja ootame 28. veebruarini muuseumis inimesi oma liti pangatähti vahetama,“ ütles Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve.    

Leedus on võimalik vahetada keskkursiga nii liti pangatähti kui ka münte pangakontorites kuni  selle aasta juuni lõpuni ning 330 Leedu postkontoris kuni märtsi lõpuni. Mõned pangad vahetavad Leedu liti pangatähti ka aasta lõpuni. Leedu keskpangas saab litte eurodeks vahetada keskkursiga, piiramatus koguses ja tähtajatult.

Leedu litt kehtis ametliku maksevahendina kahe nädala jooksul pärast euro kasutuselevõttu. Alates 16. jaanuarist on Leedus ainuke ametlik maksevahend euro.

Eesti Panga muuseumis saab jätkuvalt vahetada ka nii krooni pangatähti kui ka münte eurodeks kursiga 1 euro = 15,6466 krooni. Teenus on tasuta.

Eesti Panga muuseum on avatud teisipäevast reedeni kell 12–17 ja laupäeviti kell 11–16.

Lisateave:
Eesti Panga muuseumipood: 668 0650
Eesti Panga infotelefon: 668 0719

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965
E-post: [email protected]
https://www.twitter.com/EestiPank