Koolinoored saavad üleeuroopalises rahatundmises võistelda veel kuu

Postitatud:

29.01.2016

Veel kuni 25. veebruarini saavad koolinoored osaleda Euroopa Keskpanga korraldatavas üleeuroopalises võistlusmängus, kus tuleb tunda europangatähti ja euroala riikide münte. Võistlusel on võimalik võita uue 20-eurose meene või iPad.

Arvutimängust „Euro Run“ on oodatud osa võtma 9- kuni 12-aastased lapsed. Mängus saab proovile panna osavuse ja kiiruse ning teadmised rahatundmisest annavad võimaluse koguda väärtuslikke lisapunkte. Euroala 100 paremat ehk kõrgeima punktiarvuga mängijat saavad Euroopa Keskpangalt uue 20-eurose rahatähega meene.

Eesti kolmele parimale mängijale on Eesti Pank lisaks pannud välja auhinnaks iPadi. Mängijad kutsutakse pärast võistluse lõppu Eesti Panka, kus toimub võitjate autasustamine ja antakse üle kolm iPadi.

Kui mängu alguses olid Eesti lapsed aktiivsed osalejad ja saavutasid parimaid tulemusi, siis praegu juhib mängu Leedu võistleja ja esiviisikusse mahuvad veel Läti mängijad. Eesti Pank kutsub kõiki koolinoori aktiivselt osalema ja oma teadmisi proovile panema, mida saab teha veel kuni 25. veebruarini.

Võistlusmängu eesmärgiks on pakkuda koolinoortele uusi teadmisi rahatähtede kujunduse ja turvaelementide kohta ning tutvustada euroala riikide euromüntide kujundusi.

Mängu on võimalik mängida kõigil huvilistel, kuid võistlusel osalemiseks tuleb 9- kuni 12-aastastel oma punktisumma registreerida. Kui võistleja mängib mängu mitu korda, siis võistlusel arvesse läheb ainult parim tulemus. Täpsemad mängu ja võistlusest osavõtmise juhised ning mäng ise asuvad siin http://www.uus-euro.eu/Lisamaterjalid/EURO-RUN/Euro-Run. Võistlusmäng algas 25. novembril 2015.

Kuidas tunda rahatähe turvaelemente?

Vaata. Kui rahatähte vastu valgust vaadata, ilmub selle vasakus ülaservas asuva Euroopa Liidu lipu ja Mario Draghi allkirja all nähtavale portree kujutisega vesimärk. Vastu valgust vaadates paistab hologrammriba ülaosa läbi ja läbipaistvasse aknasse ilmub Europe portree, mis on nähtav rahatähe mõlemal küljel. 

Katsu. Katsudes on uue 20-eurose rahatähe paremal ja vasakul serval selgelt tunda reljeefsed paberipinnast kõrgemad jooned. Samuti on rahatähe paber tugev ja krabiseb.

Kalluta. 20-eurose vasakus alaservas erkroheline number, mille trükivärv muutub pangatähte kallutades rohelisest tumesiniseks. Hologrammribal tulevad kujutised nähtavale rahatähte kallutades: lisaks Europe portreele on näha number 20, euro sümbol ja värava või akna kujutis.


Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: [email protected]