Eesti Panga muuseum kutsub 18. mail juubelihõngulisele muuseumiööle

Märksõnad: 

Maikuus 100. aastapäeva tähistav Eesti Pank pakub 18. mail toimuval muuseumiööl tavapärasest pidulikumat kava. Külastajaid tervitavad keskpanga muuseumis Eesti kroonidelt tuttavad kultuuritegelased Lydia Koidula, Carl Robert Jakobson ja Jakob Hurt, kes tutvustavad raha ajalugu, loosivad välja auhindu ja aitavad külalisi otsimismängus.  

Eesti keskpank tähistas 3. mail oma 100. aastapäeva ja seetõttu loositakse muuseumiööl Eesti Panga ajaloo viktoriinil osalejate vahel välja temaatilisi meeneid. Õhtu jooksul astub kolmel korral üles Eesti Panga bänd.

Ka sel aastal pakub muuseum eriprogrammi, mille aluseks on muuseumiöö teema „Öös on mustreid“.  Muuseumiöö programm annab võimaluse märgata rahakujunduse detaile Eesti Vabariigi vääringute algusaegadest kuni tänapäevani.  Muuseumiööl saavad külastajad otsimismängus avastada rahamustreid püsiväljapanekul ja teha endale muuseumikülastusest mälestuseks foto rahadelt väljatoodud mustrite taustal. Meisterdamishuvilised saavad valmistada temaatilisi meeneid.

Olete oodatud  avastama rahamustreid ja osa saama keskpanga saja-aastasest juubelist!

Kord aastas avavad muuseumid oma uksed ühel laupäevasel maiõhtul tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Eesti Panga muuseum osaleb muuseumiööl juba kümnendat korda. Üritus kestab kell 18–23.

Lisainfo:
Eesti Panga muuseum
668 0760
muuseum [at] eestipank.ee