Eesti Pank annab välja Pariisi olümpiamängudele pühendatud meenemündi

Postitatud:

23.04.2024

  • Mündi tiraaž on 4000
  • Ühe mündi hind on 60 eurot, nimiväärtus 10 eurot
  • Mündimüük algab esmaspäeval, 6. mail kell 14 Omniva e-poes ja teisipäeval, 7. mail kell 12 Eesti Panga muuseumipoes

Esmaspäeval, 6. mail 2024 laseb Eesti Pank ringlusse hõbedast meenemündi, mis on pühendatud Pariisi XXXIII suveolümpiamängudel osalevatele Eesti sportlastele. Olümpiamüntide emiteerimine on Eesti Panga pikaajaline traditsioon, mis sai alguse juba 1992. aastal. Kokku on keskpank välja andnud 12 olümpiamünti.

Liis Dvorjanski kujundatud hõbemündil on kujutatud valguse sillerdust veel ja kuma taevas, mis moodustavad Eiffeli torni silueti. Kujutis tipneb päikesekettaga, meie kõigi eluenergia allikaga, mis juhatab sportlased õigele sihile–medalini. Mündi nimiväärtus on 10 eurot. Meenemünt on vermitud Leedu rahapajas.

Hõbemündi kujunduse autor Liis Dvorjanski on õppinud vabasid kunste Eesti Kunstiakadeemias ja rakendusarhitektuuri Tallinna Tehnikakõrgkoolis. Praegu on ta tegev kujundusettevõttes „Tuules“. Liis Dvorjanski meenemüntide kujunduskavandid on pälvinud žürii tähelepanu varemgi. Tema kavandi järgi valmis Londoni olümpiamängude hõbemünt 2012. aastal ja Pekingi olümpiamünt 2021. aastal. Samuti kujundas ta Eesti Rahva Muuseumi 100. aastapäevale pühendatud kodarrahakujulise meenemündi 2008. aastal.

Lisateave

  • Pariisi olümpiamünt on meenemünt. Meenemündid on enamasti valmistatud väärismetallist ja jäädvustavad meie riigi jaoks tähtsaid sündmusi või isikuid. Meenemündid kehtivad maksevahendina üksnes selles riigis, kus need on käibele lastud. Need mündid ei ole mõeldud ringluse jaoks, vaid pigem kogumiseks ja kinkimiseks. Tavaliselt on meenemündi hind mündi nimiväärtusest kõrgem.
  • Omniva klienditeenindusega saab ühendust telefonil 661 6616 või e-posti aadressil [email protected]. Klienditeenindusega saab ühendust tööpäeviti kell 9–20 ning nädalavahetustel ja riigipühadel kell 9–15.
  • Eesti Panga muuseumipoega saab ühendust telefonil 6680 650

Lisateave:
Gerli Rauk
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
668 0842
[email protected]

Meediapäringud: [email protected]