Eesti Pank kutsub kuulama loengut euroala majandusest ja rahvusvahelisest majanduspoliitikast

Postitatud:

22.09.2015

Eesti Pank ootab kõiki huvilisi neljapäeval, 24. septembril kell 15 avatud loengule, kus keskpanga ökonomistid Peeter Luikmel ja Nils Vaikla räägivad euroala majanduses ja rahvusvahelisel majanduspoliitikaareenil viimasel poolaastal toimunud muutustest.

Ettekandes võetakse kokku euroala ning üleilmset majandust mõjutanud majandussündmused. Euroala majandust mõjutanud poliitiliste sündmuste käsitlemisel peatutakse Kreeka sisepoliitikal, lisaks tutvustatakse „Viie presidendi aruannet“, mis annab ülevaate euroala tuleviku arutelude kohta.

Loeng sobib kuulamiseks majandushuviga inimestele.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda hiljemalt neljapäeval kella 10ks e-kirja teel [email protected] või telefonil 6680 760.

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta.


Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Lisateave:
Eesti Panga muuseum
Tel: 668 0760
E-post: [email protected]

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]
https://twitter.com/EestiPank