Eesti Pank kutsub kuulama loengut hariduse mõjust majandusele

Postitatud:

10.10.2017

Neljapäeval, 12. oktoobril kell 17 toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) avalik loeng, kus keskpanga ökonomist Kaspar Oja teeb ettekande teemal „Haridus kapitali asemel”. Ettekandes otsitakse vastust küsimusele, kuidas haridus saab majandusele hoogu anda.

Loengus uuritakse, kas vastab tõele, et haritud inimesed teenivad rohkem, vajavad vähem sotsiaalabi, on tervemad ja naudivad isegi suuremat abieluõnne. Juttu tuleb ka päevakajalistest haridusteemadest, nagu suvevaheaja pikkus ja gümnaasiumi kvoodid.

Loeng kestab tund aega ning sobib kuulamiseks kõigile. Palume huvilistel registreeruda loengule hiljemalt 12. oktoobril kell 15 allpool toodud kontaktidel.

Muuseumi külastamine ja loengust osavõtt on tasuta. Avatud on ka muuseumipood.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja „Raha ja väärtused“ raames, millega kutsume kaasa mõtlema selle üle, kuidas on raha kui väärtus dialoogis teiste inimese jaoks oluliste väärtustega. Keskpanga tegevuse eesmärk on tugev rahasüsteem, mis paneb aluse ühiskonna stabiilsusele. See stabiilsus on kapital, mis annab võimaluse panustada eri valdkondadesse ja luua omakorda ühiskondlikku kapitali. Loengusarjas püüame vaadata, kuidas on need kaks kapitali ühiskonnas omavahel dialoogis.


Lisateave:
Hanna Jürgenson
Tel: 668 0959
E-post: [email protected]  
Meediapäringud: [email protected]