Eesti Pank kutsub kuulama loengut rahatähtede kujundusest

Postitatud:

21.11.2017

Neljapäeval, 23. novembril kell 17 toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) avalik loeng, kus Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini professor Ivar Sakk teeb ettekande teemal „Millest räägib rahatähtede kujundus?“

Loengus arutletakse selle üle, milliseid funktsioone pangatähtede ja müntide kujundus lisaks vääringu märkimisele veel täidab ning mida räägivad meile käiberahal olevad pildid, kirjad ja värvid. Loeng kestab tund aega ning sobib kuulamiseks kõigile.

Palume huvilistel registreeruda loengule hiljemalt 23. novembri hommikul e-kirja teel aadressil [email protected] või telefonil 668 0760.

Muuseumi külastamine ja loengust osavõtt on tasuta.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarjas „Raha ja väärtused“. Keskpanga tegevuse eesmärk on toetada tugeva rahasüsteemiga ühiskonna stabiilsust. See stabiilsus on kapital, mis annab võimaluse panustada eri valdkondadesse ja luua omakorda ühiskondlikku kapitali. Loengusarjas pakumegi võimalust kaasa mõelda selle üle, kuidas suhestub raha kui väärtus ja väärtuse mõõt muude inimese jaoks oluliste väärtustega.

2018. aastal on loengusarjas tulemas järgmised loengud:

11. jaanuar kell 17.00 „Eesti elaniku finantsportree 2017“ Kati Voomets, Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht
15. märts kell 17.00 „Kui kallis on sularaha?“ Rait Roosve, Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja
19. aprill kell 17.00 „Enne eurot. Rahaliidud läbi ajaloo“ Ivar Leimus, ajaloolane


Lisateave:
Hanna Jürgenson
Tel: 668 0959
Mob: 56 920 930
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]