Eesti Pank kutsub vabariigi aastapäeval avastama keskpanga ajaloolist kvartalit

Postitatud:

18.02.2022

Eesti Vabariigi 104. sünnipäeval, 24. veebruari hommikul pakub Eesti Panga muuseum koos Laternamatkadega erakordset võimalust osa võtta kahest hommikusest linnaretkest ümber Eesti Panga ajaloolise kvartali. Linnaretk on osalejatele tasuta, kuid eelnevalt tuleb end registreerida keskpanga veebilehel.

„Oma raha on ikka olnud üks omariikluse sümbol ja ka Eesti pole siinkohal erand. Vabariigi aastapäeva puhul teeme tiiru peale ühele meie omariikluse kantsile ehk Eesti Panga kvartalile ning räägime rahast, pankadest ja nende rollist iseseisvuses,“ tutvustab Eesti Panga muuseumi kuraator Siiri Ries.

Linnaretke käigus saab tutvuda ajaloolise pangakvartali hoonestusega, ent mitte ainult – jalutuskäik viib osalejad ka vanalinna, et sealt teisigi vanu pangahooneid otsida. Põgusalt räägitakse muustki põnevast, mis tee peale jääb. Retkejuhiks on Mihkel Reile (Laternamatkad).

Kaks tunniajast linnaretke toimuvad 24. veebruaril algusega kell 8.30 ja kell 10.30. Kuna osalejate arv on piiratud, siis palume kõigil huvilistel ennast eelnevalt registreerida Eesti Panga veebilehel hiljemalt 22. veebruaril. Kui grupid saavad varem täis, siis lõppeb ka registreerimine varem. Linnaretk on osalejatele tasuta. Retk algab ja lõpeb Eesti Panga muuseumi ees. Ringkäik toimub ümber Eesti Panga hoonete ja vanalinnas ning keskpanga hoonetesse matka käigus ei minda.

Eesti Panga muuseumi lahtiolekuajad 23.-24. veebruaril:

  • kolmapäeval, 23. veebruaril on muuseum ja muuseumipood avatud kell 12–15
  • neljapäeval, 24. veebruaril on muuseum avatud kell 9–13 ja muuseumipood kell 10–13.

Lisateave:
Hanna Jürgenson
Eesti Pank
Tel: 6 680 959; 56920930
Meediapäringud: [email protected]

[email protected]
tel +372 668 0760