Eesti Pank kuulutab välja Urmas Sepa teaduspreemia konkursi

Postitatud:

06.04.2022

Eesti Pank kuulutab Eesti noorte teadlaste majandusuuringute väärtustamiseks välja Urmas Sepa mälestusele pühendatud teaduspreemia konkursi, kus võivad osaleda ka juba magistri- või doktoriõpingud lõpetanud noored.

2022. aastal annab Eesti Pank välja kaks teaduspreemiat: 2300 eurot doktoritööl põhineva või doktoriõpingute raames läbi viidud uurimistöö eest ning 1300 eurot magistri väitekirjal põhineva või magistriõpingute raames läbi viidud uurimistöö eest.

Konkursil võivad osaleda kõik, kes on konkursi väljakuulutamise ajal kuni 35aastased ja õpivad Eesti haridusministeeriumi akrediteeritud magistri- või doktoriõppekava järgi. Samuti võivad konkursil osaleda need, kes on kuni 35aastased ja nimetatud õppekava raames juba omandanud magistri- või doktorikraadi. Kui konkursil osalevad uurimisgrupid, peavad uurimisgrupi kõik liikmed vastama eelnimetatud tingimustele.

Täpsem info konkursil osalemise tingimuste kohta

Dokumentide esitamise tähtaeg on 15. september 2022. Palume dokumendid saata aadressil Rahapoliitika ja majandusuuringute osakond, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn või e-posti aadressil [email protected].

20. korda toimuva konkursi tulemused avalikustab Eesti Pank hiljemalt 1. novembril 2022 oma veebilehel. Eesti Pank jätab endale õiguse preemiat mitte välja anda, kui ükski esitatud uurimistöö ei vasta teadustöö tingimustele. 

Urmas Sepp (1956–2002) oli alates 1993. aastast Eesti Panga makromajanduse osakonna ja seejärel majandusuuringute osakonna juhataja.

Lisateave:
Liina Kulu
Ökonomist
E-post [email protected]

Hanna Jürgenson
Eesti Pank
Kommunikatsioonispetsialist
Tel 56920 930
Meediapäringud [email protected]