Eesti Pank näitab juubeliaasta puhul rahakollektsionääride erakogusid

Postitatud:

16.01.2019

Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) avatakse reedel, 18. jaanuaril kell 15.30 keskpanga 100. aastapäevale pühendatud näitusesari „Aardeid Eesti rahakollektsionääride kogudest“.  Esimene näitus „Tsaariaegsed Eesti müntkodurahad“ tutvustab numismaatik Kaupo Laani kollektsiooni.

Kodurahad on kohaliku tähtsusega väärtmärgid, mida kasutatakse vaid mõnes kindlas asutuses või ettevõttes. Kaupo Laan on näitusel välja pannud oma kollektsiooni kuuluvad haruldased müntkodurahad, mis olid Eestis kasutusel 19. sajandil ja 20. sajandi alguses.  Väljas on muu hulgas valik Kreenholmi manufaktuuri, spordiühingute Tartu Taara Selts ja Union Reval ja Tartu tarbijate ühisuse Consumverein Dorpat rahadest.

Kaupo Laan on münte kogunud viiendast eluaastast alates. Tema kogu keskendub Eesti müntidele, sisaldades peale Eesti Vabariigi käibemüntide ka viga- ja proovirahasid, rahareformi medaleid ja koduraha. Praegu on Laani kogus sadakond müntkoduraha.

Näitusesarjas toimub 2019. aasta jooksul kokku kuus väljapanekut. Järgmised näitused on pühendatud Eesti omavääringute kujunemisele, paberkodurahadele, ehterahadele, vigarahadele ning eriteemalistele müntidele.

Näitusesarjaga tutvustab Eesti Pank oma 100. sünnipäeva puhul eriilmelisi rahakollektsioone ning teeb sellega sümboolse kingituse kõikidele kollektsionääridele.

Lisainfo näitusesarja raames toimuvate näituste kohta leiad Eesti Panga muuseumi kodulehelt.

Lisateave:
Eesti Panga muuseum
Tel: 668 0760
E-post: [email protected]