FOTOD: Eesti Pank esitles Viljandis hansalinn Viljandi hõbemünti

Postitatud:

08.06.2019

Eesti Pank esitles laupäeval Viljandi hansapäevadel Raekoja pargis hansalinn Viljandile pühendatud hõbedast meenemünti. Kella 15.30 seisuga oli kohapeal toimunud müügi käigus müüdud 350 hõbemünti.

Esitlusel kõnelesid mündi kujunduse autor Elisabeth Juusu, Eesti Panga president Madis Müller ja Viljandi linnapea Madis Timpson.

Viljandi linnale pühendatud hõbedast meenemündi esitlus

Hansalinn Viljandile pühendatud mündi kujundas Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna tudeng Elisabeth Juusu. Mündil kujutatud sümbolis on ühendatud vilja, kala, küünla ja koge kujutis.

Mündi nimiväärtus on 8 eurot ja selle hind 40 eurot. Huvilised saavad münti soetada kuni kella 16.30ni Viljandi Raekoja pargis. Lisaks saab laupäeval münte osta Eesti Panga muuseumis Tallinnas (Estonia pst 11) ja Omniva e-poes. Meenemünte ja teisi Eesti Panga meenetooteid müüvatest Eesti Posti postkontoritest saab münti osta alates 10. juunist.

Kokku vermitakse 4000 münti. Proof-kvaliteediga hõbemünt on prooviga 925 ja kaalub 28,28 grammi ning selle läbimõõt on 38,61 mm.

Hansalinn Viljandi meenemünt kuulub Eesti hansalinnadele pühendatud müntide sarja. 2017. aasta veebruaris andis Eesti Pank välja hansalinn Tallinnale pühendatud hõbe- ja kuldmündi.

Mis on meenemündid?                                                                                                                                                              

Hansalinn Viljandile pühendatud hõbemünt on meenemünt. Meenemündid on enamasti valmistatud väärismetallist ja jäädvustavad riigi jaoks olulisi sündmusi või isikuid. Meenemündid kehtivad maksevahendina üksnes selles riigis, kus need on käibele lastud. Need mündid ei ole mõeldud ringluse jaoks, vaid kogumiseks ja kinkimiseks. Tavaliselt on nende hind mündi nimiväärtusest kõrgem.


Lisateave:
Eesti Panga muuseumipood 668 0650
Eesti Panga infotelefon 668 0719 (töötab esmaspäevast reedeni kell 9-17)

Viljar Rääsk
Eesti Pank                    
6680 745, 5275 055
[email protected]
Meediapäringud: [email protected]