Jaan Tõnissoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast meenemünt jõuab müüki

Postitatud:

28.11.2018

4. detsembril kell 11 esitletakse Eesti Panga muuseumis Jaan Tõnissoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast münti. Meenemündi nimiväärtus on 15 eurot ja seda saab soetada hinnaga 40 eurot.

Jaan Tõnisson oli üks olulisemaid Eesti riigimehi, kes on kujundanud Eesti ajalugu nii poliitiku, ajakirjaniku kui ka õigusteadlasena. Tõnisson lõi esimese eestlaste poliitilise erakonna ja tema oli ka esimene tipp-poliitik, kes nõudis Eestile täielikku iseseisvust. Märkimisväärset rolli mängis Tõnisson ka Eesti Vabariigi perioodil. Ta pidas mitu korda riigivanema ametit ja teenis Eestit ka riigikogu esimehena ja välisministrina.

Tõnissoni 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast mündi on kujundanud rahvusvaheliselt tuntud Poola medali- ja mündikunstnik Sebastian Mikolajczak. Müntide tiraaž on 5000 ja need on verminud Leedu Rahapaja.

Eesti Panga muuseumipoes (Estonia pst 11) algab müntide müük pärast esitlust kell 12. Peale Eesti Panga muuseumi saab meenemünti osta ka Omniva e-poes, kus tooteid saab tellida pakiautomaati või kulleriga koju. Hõbemündid jõuavad müügile ka Eesti Posti nendesse postkontoritesse, kus müüakse Eesti Panga meenemünte ja meenetooteid. Omniva e-pood ja postkontorid hakkavad münti müüma samuti kell 12. Korraga võib üks inimene osta kuni 5 münti. Broneerida münte ei saa.

Eesti Panga muuseum (Estonia pst 11) on avatud teisipäevast reedeni kell 12–17 ja laupäeval kell 11–16.  Eesti Posti postkontoritest müüvad meenemünte ja teisi Eesti Panga meenetooteid Tallinna postkontor (Narva mnt 1) ja Tallinna Toompea postkontor (Lossi plats 4), Tallinna Kristiine postkontor (Endla 45), Tartu Kvartali keskuse (Riia 2) ja Eedeni (Kalda tee 1C) postkontor, Kuressaare postkontor (Torni 1), Haapsalu postkontor (Nurme 2), Narva Astri postkontor (Tallinna mnt 41), Rakvere postkontor (Adoffi 11), Pärnu postkontor (Hommiku 4), Valga postkontor (Kesk 10) ja Viljandi postkontor (Tallinna 22).

Meenemündid, mis on enamasti valmistatud väärismetallist, jäädvustavad riigi jaoks olulisi sündmusi või isikuid. Meenemündid kehtivad seadusliku maksevahendina üksnes selles riigis, kus need on emiteeritud ehk käibele lastud. Need mündid ei ole mõeldud ringluse jaoks ja tavaliselt on nende hind mündi nimiväärtusest kõrgem.

Proof-kvaliteediga ning 38,61 mm läbimõõduga hõbemünt on prooviga Ag 925 ja kaalub 28,28 g.

Meenemündi trükikvaliteediga fotod leiate teate lõpust.


Lisateave:
Eesti Panga muuseumipood 668 0650
Eesti Panga infotelefon 668 0719

Lisateave:
Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 5330 0619
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]