Keskpanga muuseumis näeb loomakujutistega euromünte

Postitatud:

29.10.2021

Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) on aasta lõpuni üleval mininäitus „Loomakujutisega euromündid“, mis on pühendatud Eesti rahvuslooma hundi auks ringlusse lastud 2eurosele mündile. Näitusel on väljapanek eri riikide euromüntidest, millel on kujutatud loomi ja linde.

Eesti Panga muuseumi kuraatori Siiri Riese sõnul on ajutise väljapaneku eesmärk tutvustada äsja ringlusse lastud 2eurost hundi pühendusmünti. „Meeleolukad näitusetekstid aitavad meil mõista, miks on just hundist saanud Eesti rahvusloom. Lisaks Eesti esimesele loomakujutisega euromündile näeb aga näitusel veel Soome, Läti, Sloveenia, Küprose ja Andorra looma- ja linnukujutisega euromünte,“ ütles Ries.

Näituse väljapanekus on näiteks meie põhjanaabrite soomlaste kaks euromünti, millel on kujutatud nende rahvuslind laululuik. Soome vanal 100margasel olnud neljast laululuigest jäi 1eurosele käibemündile järele vaid kaks. Meie lõunanaabrid lätlased on aga müntidele verminud hoopis üliharuldase must-toonekure ja meile lehmakommidelt tuttava lehmakujutise.

Väljapanekule annab erilise ilme männiokastest tehtud näitusesein ning Eesti Loodusmuuseumilt laenuks saadud hunditopis. Näituse valmimisele aitasid kaasa Laika, Belka & Strelka OÜ disainibüroo, Eesti Loodusmuuseum, Okkastyle OÜ, Kastivabrik OÜ ja ERRi arhiiv. Näitusetekstid rahvusloom hundist on kirjutanud loodusajakirjanik Kristel Vilbaste.

Eesti Panga muuseum ja muuseumipood on avatud T–R kl 12–17 ja L kl 11–16. Sissepääs on tasuta. 

Pilt
Loomakujutistega euromüntide näitus
Oluline info näituse külastamise kohta!

Vastavalt valitsuse korraldusele COVID-19 leviku tõkestamiseks palume täiskasvanutel Eesti Panga muuseumisse sisenedes esitada tõend vaktsineerimise või COVID-19 läbipõdemise kohta, sama palume teha lastel alates 12. eluaastast 1. novembrist. Alaealiste puhul kehtib ka testitõend. Muuseumi siseruumides on maski kandmine kohustuslik kõigile alates 12. eluaastast.

 

Lisateave:
Hanna Jürgenson
Eesti Pank
56920930
[email protected]
[email protected]