23.12.2020

Eesti Pank kuulutab välja nelja mündi kujunduskonkursid. Mündid lastakse ringlusse aastal 2022.

Eesti Panga juures tegutseva nõuandva kogu ettepanekul emiteerib keskpank 2022. aastal järgmised mündid:

 • XXIV Pekingi taliolümpiamängudele pühendatud hõbedast meenemünt
 • ... veel
 • 18.11.2020

  Müntide tehnilised detailid (meenemüntide nimiväärtus, suurus, kaal), tiraaži ja emiteerimise aja avalikustab Eesti Pank aegsasti enne müntide väljaandmist.

  Eesti Panga mündikava aastaks 2020

  2eurone mälestusmünt

  200 aastat Antarktika avastamisest ... veel

  03.11.2020

  Kavand peab sümboliseerima Erasmuse programmi 35. aastapäeva - see peab kajastama ideed sellest, et Erasmuse programm toetab haridust, väljaõpet, noori ja sporti Euroopas ning seeläbi julgustab noori inimesi osalema Euroopa demokraatias  ja panustab koostöö ja liikuvuse edendamisele EL-is.... veel

  09.06.2020

  Soome-ugri rahvastele pühendatud erikujundusega 2eurosed kujundavad kunstnikud Al Paldrok ja Madis Põldsaar. Eesti Panga nõukogu otsustas, et kujunduskonkursile esitatud töödest oli parim nende kavand „Eluring“. Kokku laekus 45 tööd. Teise ja kolmanda koha töö autor on Riho Luuse.

  ... veel

  08.06.2020

  Eesti rahvusloom hundile pühendatud erikujundusega 2eurosed kujundab kunstnik Maria Meos. Eesti Panga nõukogu otsustas, et konkursile esitatud töödest oli parim tema kavand, mis kannab nime „Kriimsilm270“.

  Võidutöö kavandil on kujutatud kivirahnul ulguvat hunti. Kuna hunt on metsaliik,... veel

  05.03.2020

  Eesti Pank kuulutab välja kahe mündi kujunduskonkursi, et lasta järgmisel aastal ringlusse Eesti rahvusloomale hundile ja soome-ugri rahvastele pühendatud erikujundusega 2eurosed.

  Rahvusloom hundile pühendatud 2eurone mälestusmünt jõuab ringlusse 2021. aasta kevadel ja soome-ugri... veel

  03.03.2020

  Meenemündid (collector coins) vermitakse väärismetallidest, et jäädvustada tähtsaid isikuid ja sündmusi. Meenemündid ei ole mõeldud ringlusse laskmiseks ja need kehtivad seadusliku maksevahendina üksnes mündi emiteerinud riigis. Väärismetallist meenemüntide müügihind on enamasti kõrgem mündi... veel

  17.02.2020

  2-eurosed mälestusmündid (commemorative coins) on ringlusse lastavad käibemündid, mille liikmesriiki tähistava ehk rahvusliku külje tavakujundus on asendatud erikujundusega, et jäädvustada mõnda rahvuslikku või üleeuroopalise tähtsusega sündmust või teemat. Mälestusmündiks sobib kõige paremini 2... veel

  01.02.2020

  Eesti Pank esitles täna Tartu rahu 100. aastapäevale pühendatud 2eurost mälestusmünti.

  Esitlusel kõnelesid Eesti Panga president Madis Müller, välisminister Urmas Reinsalu ning graafiline disainer ja disainiajaloolane Ivar Sakk, kes on ka mälestusmündi kujunduse autor.

  „... veel

  27.01.2020

  Esitlusel kõnelesid Eesti Panga president Madis Müller, „Antarktika 200” ekspeditsioonil osalenud jahtkapten Meelis Saarlaid ning mündi kujunduse autorid kunstnikud Tiiu Pirsko ja Mati Veermets.

  „Antarktika avastamist võib pidada silmapiiri avardamiseks nii otseses kui ka kaudses mõttes... veel

  Telli voog Märksõna: erikujundusega käibemünt
  Telli voog Märksõna: erikujundusega käibemünt