Muuseumiööl tervitab keskpanga muuseumis külalisi Eesti Panga president

Märksõnad: 

14. mail kell 18.30 tervitab Eesti Panga president Ardo Hansson üle-eestilise muuseumiöö raames „Öös on laineid“ keskpanga muuseumi külalisi ja räägib oma ettekandes keskpanga vaatest Eesti majanduselule.

Keskpanga muuseum kutsub kaasa mõtlema teemadel, mis mõjutavad meie igapäevaelu suuremate või väiksemate lainetena. Kell 19.30 räägib sularaharinglusest sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve. Kell 20.30 kutsub finantsinspektsiooni ekspert Lii Müürisepp kaasa mõtlema teemal, mida igapäevaelus ehk vältida püütakse: elust, surmast ja rahast. Kell 21.30 annab Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel ülevaate majanduse lainetustest minevikus, olevikus ja tulevikus. Kõik ettekanded kestavad veerand kuni pool tundi.  

Lisaks toimub öö läbi otsimismäng suurtele ja väikestele ning igaüks saab proovida, kui hästi ta tunneb raha. Lastele pakub põnevaid tegevusi meisterdamisnurk.

Muuseumi väljapanek tutvustab raha ajalugu, raha tootmist, keskpanga ülesandeid ja põnevates mängudes saab oma oskusi ning teadmisi proovile panna terve muuseumiöö vältel. Avatud on muuseumipood.

14. mail on keskpanga muuseum ja muuseumipood avatud kell 11–16 ja kell 18–23.

Ootame kõiki külla!


Lisateave:
Eesti Panga muuseum
tel: 668 0760
e-post: muuseum [at] eestipank.ee
http://muuseum.eestipank.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee