Tänasest on ringluses rahvusloom hundile pühendatud 2eurone münt

Postitatud:

20.10.2021

Täiendatud! Alates novembrist saab mündikaarte soetada korraga kolm nii Omniva e-poest kui ka Eesti Panga muuseumipoest. Münditropse saab jätkuvalt osta 20 korraga.

 

  • Münt lastakse ringlusse pankade ja jaekaubanduse kaudu
  • Mündi tiraaž on 1 000 000
  • Mündikaartide tiraaž on 12 000 ja üks kaart maksab 10 eurot
  • Müntide ja mündikaartide müük algab 20. oktoobril kell 11 Omniva e-poes
  • Eesti Panga muuseumipoest saab münte soetada alates 2. novembrist

Täna laseb Eesti Pank ringlusse rahvusloom hundile pühendatud 2eurose mündi. Sellel on kujutatud kivirahnul ulguvat hunti Eestile iseloomuliku kuusemetsa ja öise tähistaeva taustal. Kokku annab keskpank välja miljon 2eurost hundimünti. Inimesteni jõuavad need peamiselt poodidest vahetusrahana.

Erikujundusega 2eurosed käibemündid kehtivad ametliku maksevahendina kogu euroalal. Need jõuavad pankade ja jaekaubanduse vahendusel käibele alates 20. oktoobrist. Samuti saab tänasest münte ja mündikaarti soetada Omniva e-poest.  

Münte vermiti miljon tükki, millest 12 000 on BU (brilliant uncirculated, ringlemata kõrgläikega) kvaliteediga ja pakendatud meenetootena mündikaarti. Mündid vermiti Leedu rahapajas.

Võidutöö autor Maria Meos on Tallinnas tegutsev disainer, kes töötab loovagentuuris Kontuur Leo Burnett. Ta õppis Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemias kujundusgraafika kursusel ja nende õpingute ajal osales Maria ka hundimündi kujunduskonkursil.

Mündikaardi autor on Eesti kroonide kujundaja Vladimir Taiger, kes osales nõustajana ka mündi kujunduse juures. Mündikaardil kirjutas hundist zoosemiootik ja hundiuurija Laura Kiiroja.

Mündimüük

  • Münditropse ja mündikaarte saab soetada alates 20. oktoobrist kell 11 Omniva e-poest.
  • Korraga saab osta kuni kolm mündikaarti ja 20 münditropsi (ühes tropsis on 25 münti; tellides e-poest 25 münti, tarnitakse see tropsina)
  • Kui koroonaviiruse olukord võimaldab, hakkab Eesti Panga muuseumipood münte vahetama 2. novembril. Samas saab osta ka mündikaarte, kui need pole e-poes juba läbi müüdud. Postkontorid münte ega kaarte ei müü
  • Eesti Panga muuseumipoega saab ühendust telefonil 6680 650
  • Omniva klienditeenindusega saab ühendust telefonil 661 6616 või e-posti aadressil [email protected] tööpäeviti kell 9–20 ning nädalavahetustel ja riigipühadel kell 9–15

Mis on pühendusmünt?

2eurosed pühendusmündid (commemorative coins) on ringlusse lastavad käibemündid, mille liikmesriiki tähistava ehk rahvusliku külje tavakujundus on asendatud erikujundusega, et jäädvustada mõnda rahvuslikku või üleeuroopalise tähtsusega sündmust või teemat. Mündid kehtivad seadusliku maksevahendina kogu euroalal. See tähendab, et neid võib kasutada ja tuleb vastu võtta nagu mis tahes muid euromünte.

Lisateave:
Ingrid Schmuul
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
Tel 668 0965; 5697 9146
Meediapäringud [email protected]