Tunnustati rahatarkuse eestvedajaid

Postitatud:

29.05.2024

Rahandusministeeriumi, Eesti Pangaliidu, Finantsinspektsiooni ja Eesti Panga pressiteade

Eesti Pangas tunnustati täna konkursi „Rahatarkuse vedur“ raames teist aastat isikuid ja organisatsioone, kes on andnud valdkonna eestvedajatena märkimisväärse panuse Eesti inimeste rahaga ümberkäimise oskustesse.

Rahandusministri Mart Võrklaeva sõnul on rahatarkuse edendamine olulise tähtsusega, et tagada inimeste rahaline stabiilsus ja turvatunne. „Elame ajal, mil rahatarkused mängivad argielus üha suuremat rolli. Alates igapäevastest ostudest, säästmisest ja laenuotsustest, kuni pikaajaliste investeeringute ja pensioniplaanideni – kõik need valikud nõuavad teadlikkust,“ rääkis ta.

„Tunnustame ja hindame väga entusiaste, kes lisaks oma igapäevatööle leiavad aega ja tahtmist panustada inimestesse ja ühiskonda, jagades väärtuslikke finantsteadmisi. Just nemad seisavad rahatarkuse eesliinil, andes inimestele tööriistad, mis on rahalise stabiilsuse saavutamiseks vajalikud,“ kõneles minister, lisades, et teistel riikidel sellist rahatarkuse kogukonda ette näidata ei ole.

Eesti Panga president Madis Müller lisas, et rahatarkuse veduri traditsiooniga soovitakse rõhutada, kui tähtis on hoida oma rahaasjad päriselt korras. „Selleks vajalike teadmiste viimine Eesti inimesteni on ka näiteks tänase aasta rahatarkuse edendaja tunnustuse saaja igapäevatöö. Investor Toomase tegelaskuju on jaganud lihtsas ja arusaadavas vormis rahatarkust ning kasvatanud siinset investorite kogukonda juba rohkem kui 15 aastat,“ tõi ta välja.

Ka Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe Kilvar Kessleri sõnul on oluline tunnustada neid, kes teadmiste jagamise tööd iga päev entusiasmist teevad. „Meie Finantsinspektsioonis usume, et näiteks lastele on parim viis rahatarkust õpetada läbi mängu. Oleme koos keskpangaga korraldanud mängulisi perepäevi, eelmisel kevadel jagasime rahatarkust läbi koomiksivõistluse ning sel kevadel läbi lauamängude konkursi. Hetkel on Eestis liikumas ka meie rändnäitus,“ rääkis Kessler.

Uuringute järgi on eestlaste finantsteadmised head, ent oma teadmisi ei kiputa ellu viima. „Siin on meil veel tugev samm astuda. Finantstervis pole ainult rahaline toimetulek, vaid laiemalt üldine heaolu. Oskus hinnata oma rahalist seisu ja teha otsuseid vastavalt sellele, on väga oluline. Üldine teadlikkus ja ka mõningane ettevaatlikkus võib aidata ära tunda näiteks erinevad petuskeemid,“ märkis Eesti Pangaliidu volikogu esimees Olavi Lepp.

Üritust „Rahatarkuse vedur“ korraldati teist korda eesmärgiga tõsta esile pikaajalisi positiivse mõjuga tegevusi ja tegijaid rahatarkuse inimesteni viimisel.

Tunnustuse saajad:

  • Rahatarkuse edendaja 2024: Investor Toomas – rahatarkuse edendamise ja investorkogukonna kasvatamise eest üle 10 aasta läbi artiklite, kirjastatud raamatute, korraldatud koolituste-konverentside-festivalide ning klubilise liikumise

Tunnuskiri: Ettevõtlusküla ja Bizplay OÜ (Evelin Rätsep)

  • Rahatarkuse õpetaja 2024: Merike Koort – huvikooli Mängides Targaks tegevusega laste rahatarkusesse panustamise eest 10 aasta vältel

Tunnuskirjad: Georgina Ristoja, Merle Karuks

  • Rahatarkusesse panustaja 2024: Märten Kress – pikaajalise rahatarkuse jagamise, investorharidusse panustamise, raamatute väljaandmise, koolitamise, miljoniklubi eestvedamise ja Börsijutud podcasti tegemise eest

Tunnuskirjad: Taavi Pertman, Riin Mäesalu, Vallo Arumäe

  • Rahatarkuse tegu 2024: Mulgi Rahatarkus – rahatarkuse populariseerimise eest Lõuna-Eestis, panustades nii õpilaste kui õpetajate rahateadmistesse

Tunnuskiri: Reimo Hammerberg (Ida-Viru koolide projekt)

Korraldajad: Rahandusministeerium, Eesti Pank, Finantsinspektsioon, Eesti Pangaliit

Lisainfo:
Evelin Jürisson
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
6680 965
Meediapäringud [email protected]