Video ja fotod: Eesti Panka külastas täna 750 inimest

Postitatud:

19.02.2018

Eesti Pank avas täna neljaks tunniks rahvale uksed, et esitleda Iseseisvussaalis Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud erikujundusega 2eurost käibemünti. Kokku külastas keskpanka 750 inimest.

Mündiesitlus keskpanga Iseseisvussaalis oli osa EV100 sünnipäevanädala avasündmusest. Pärast avalikku aktust Tartu mnt alguses, kus täpselt 100 aastat tagasi kogunes Päästekomitee, et koostada järgnevatel päevadel Eesti iseseisvusmanifesti, liikus rongkäik Eesti Pangas toimuvale 2eurose mälestusmündi avalikule esitlusele.

Mälestusmünti, mündikaarti ja –voldikut sai osta Eesti Panga Iseseisvussaalis pärast esitlust. Lisaks on neid tooteid võimalik osta Omniva e-poest ning alates 20.veebruari keskpäevast Eesti Panga muuseumipoest. Täna jõudsid juubelimündid jaekaubanduse kaudu ka ringlusse.

Mälestusmünt on mõeldud sümboolselt kõigi Eesti elanike jaoks ja seetõttu on müntide tiraaž seekord sama suur, nagu oli Eesti rahvaarv 2017. aasta alguses: 1 317 800.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud mälestusmünti esitleti Eesti Panga Iseseisvussaalis, kus 24. veebruaril 1918 moodustati Ajutine Valitsus.

Erikujundusega juubelimündi rahvuslikul küljel on kujutatud Eesti Vabariigi ametlikku juubelilogo „Aastasada“, mis seob endas moodsas võtmes numbreid 18 ja 100, ühendades nii riigi asutamise aasta ja tänapäeva. Mälestusmündi kujunduse autoriks on loovagentuur Identity ja mündid on vermitud Leedu Rahapajas.

EV100 2€ mündi esitlemine 19.02

Fotod mälestusmündi esitlusest

Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]