Eesti Pank kinnitas 2eurose pühendusmündi „Eesti kirjakeel 500“ kujunduse

Postitatud:

10.05.2024

Eesti Panga nõukogu kuulutas erikujundusega 2eurose käibemündi „Eesti kirjakeel 500“  kujunduskonkursi võitjaks Svetlin Balezdrovi kavandi „Raamatuid“.

Eesti Pank laseb 2025. aasta esimeses pooles ringlusse erikujundusega 2eurose käibemündi, mis on pühendatud erakordsele ajaloolisele tähisele Eesti kultuuriloos — esimese eesti keelt sisaldanud trükise ilmumisest ning Eesti kirjakultuuri algusest möödub 500 aastat.

Keskpanga kokku kutsutud hindamiskomisjoni ettepanekul kinnitas Eesti Panga nõukogu 2eurose pühendusmündi „Eesti kirjakeel 500“ kujunduskonkursi võitjaks Svetlin Balezdrovi kavandi „Raamatuid“. Svetlin Balezdrovi sõnul sümboliseerib mündi kujundus Eesti kirjandustraditsiooni. Mündi keskel on kujutatud nelja stiliseeritud raamatut, mis moodustavad E-tähe. Lisaks on kujunduses kasutatud ringikujulist teksti „Eesti kirjakeel 500“ ning aastaarve „1525“ ja „2025“.

Teise koha pälvis Svetlin Balezdrovi kavand „Esialgne“ ning kolmanda koha Riho Luuse kavand „Kirjak“.

Võidutöö kavand

Kujunduskonkursi võidukavandi järgi hakatakse ette valmistama mündi vermimist ja tehnilistel põhjustel võib kujunduskavand muutuda.

Mündi kujunduskonkursi võitja autoritasu on 3000 eurot. Teise koha saanud kavandi autoritasu on 2000 ja kolmanda koha oma 1000 eurot.

Eesti Panga mündikava 2025. aastaks.

Ettepanekud meene- ja pühendusmüntide väljaandmiseks

Eesti Pangale saab esitada meene- ja pühendusmüntide väljaandmise ettepanekuid veebilehel https://www.eestipank.ee/sularaha/meene-ja-puhendusmuntide-ideede-ettepanekud.

Ettepanekud esitab Eesti Pank eksperdihinnangu saamiseks nõuandvale kogule, kelle arvamuse põhjal otsustab Eesti Panga juhatus, milliseid meene- ja pühendusmünte toota.

Lisateave
Gerli Rauk
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
6680 842
meediapäringud [email protected]