Eesti Pank kuulutab esmakordselt välja 2-eurose mälestusmündi kujunduskonkursi

Postitatud:

01.07.2015

Eesti Pank kuulutab esmakordselt välja 2-eurose mälestusmündi ehk erikujundusega käibemündi kujunduskonkursi. Mälestusmünt on pühendatud maletaja Paul Keresele ja münt jõuab ringlusse kogu euroalal.

2016. aasta jaanuaris möödub Paul Kerese sünnist 100 aastat ja selle tähtpäeva puhul emiteerib Eesti Pank maletajale pühendatud 2-eurose erikujundusega käibemündi ehk mälestusmündi: mündi rahvusliku külje kujundus on uus, kuid ühine külg jääb samaks.

Kujunduskonkursile peab esitama rahvusliku külje kujunduse, mille kohustuslikud elemendid on tekst „Eesti“ ja tekst „Paul Keres“ ning aastaarv 2016. Kujunduses on soovitatav kasutada Paul Kerese portreed või portree fragmenti ja malet või male elementi. Samuti tuleb kujunduses kasutada 12 tähest moodustunud sõõri, mis ümbritseb täielikult kujundust. Nii 12 tähte kui ka tekst „Eesti“ tuleb paigutada nii, nagu need on kujutatud 2-eurosel käibemündil.

Mälestusmündi ühine külg jääb samaks, nagu see on kõigil käibel olevatel euromüntidel ja selle kohta kavandit esitama ei pea.  

Konkursi nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 18. august 2015 kell 12.00 Eesti Pangas aadressil: Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.

Paul Keresele pühendatud 2-eurose mälestusmündi kujunduskonkursi väljakuulutamine ning reglemendi ja žürii töökorra kinnitamine

Kujunduskonkursist oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive, kes võivad esitada ühe mündi kohta ka rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb mälestusmündi kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 11. septembril 2015. Kujunduskonkursi võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot.

Samal perioodil toimub ka kaks meenemündi kujunduskonkurssi.

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperthinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar, selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.


Lisateave:

Inga Sokk
Sularaha- ja taristuosakond
Tel: 668 0708
E-post: [email protected]

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]