Eesti osaleb Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga kevadkoosolekutel

Postitatud:

18.04.2022

Eesti Panga president Madis Müller ja rahandusministeeriumi välissuhete nõunik, Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga asekuberner Märten Ross osalevad Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) rahandus- ja finantskomitee ning Maailmapanga arengukomitee kevadkoosolekutel ja kohtumistel, mis toimuvad 18.–23. aprillil Washingtonis.

Kohtumiste fookuses on Venemaa agressiooni mõju maailmamajandusele ja täiendavad võimalused Ukraina toetamiseks ning globaalne energia- ja toidujulgeolek hindade tõusu olukorras. Maailmapank tutvustab liikmesriikidele uusi ettepanekuid Ukraina toetamiseks ja ülesehitamiseks. Lisaks arutatakse kohtumistel, kuidas vähendada vaesemate riikide ülemäärasest võlakoormusest tekkinud riske.

Globaalsed probleemid, nagu kliimamuutused, vaesus ja ebavõrdsus, jätkuv pandeemia ja võimalik võlakriis vaestes riikides, on süvenenud, aga nendega tegelemine Venemaa sõjalise agressiooni taustal muutunud veelgi keerulisemaks. Rahvusvaheline koostöö liikmesriikide vahel on väga oluline, sest globaalsed väljakutsed mõjutavad kõiki ja nendega tuleb tegeleda ühiselt.  

Kevadkoosolekute raames on Eesti esindajatel koos teiste Põhjamaade ja Balti riikide esindajatega kavas kohtuda Ukraina rahandusministriga. Liikmesriigid kohtuvad videosilla vahendusel ka Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga. Peale selle on kavas kohtumised Ameerika Ühendriikide rahandusministeeriumi ja keskpanga esindajatega ning Maailmapanga ja IMFi kõrgete ametnikega.

Rahvusvahelise Valuutafondi ja Maailmapanga koosolekud on kord poolaastas toimuvad tippkohtumised, kus saavad kokku kõrgetasemelised delegatsioonid kõikidest maailma riikidest eesmärgiga arutada olulisi majandus- ja finantsküsimusi ning koordineerida üleilmseid majanduspoliitilisi samme.

Aastakoosolekute täpsema kava leiab IMFi veebilehelt https://meetings.imf.org/en/2022/Spring.

Lisateave:
Ingrid Schmuul
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
Tel 668 0965, 5697 9146
Meediapäringud [email protected]

Siiri Suutre
kommunikatsiooniosakond
Rahandusministeerium
tel 611 3114 | 56 654 707
[email protected]