14.04.2021

Eesti ettevõtjatele tekib koroonakriisi käigus uusi võimalusi sellest, et globaalsed tarneahelad lühenevad ja muutuvad regionaalsemaks, ütles Eesti Panga president Madis Müller kolmapäeval majandusjulgeoleku konverentsil.

Mülleri sõnul on üleilmse trendina eelkõige lühenemas kriitilise... veel

17.03.2021

Eesti ja ka kogu euroala ei pista praegu rinda ainuüksi tervisekriisiga, vaid struktuursete probleemidega ja nende lahendamiseks on vajalik investeerida tulevast kasvu toetavatesse projektidesse, toonitas täna Eesti Panga veebiseminaril „Kriisist kasvama“ esinenud Eesti Panga president Madis... veel

17.03.2021

Eesti Panga presidendi Madis Mülleri avakõne seminaril "Kriisist kasvama", 17. märts 2021

Oma ettekandes olen lubanud rääkida majanduse olukorrast ja keskpanga rollist kriisist üle saamisel. Homme saab muide täpselt aasta sellest, kui otsustasime Euroopa Keskpangas käivitada... veel

16.03.2021

Ülimadalad ja kohati miinusmärgiga intressimäärad ning keskpankade võlakirjaostudega majandusse täiendavalt suunatud raha hulk võib kõrvaltvaatajale tekitada küsimusi seniste majandusreeglite jätkuva kehtivuse kohta. Kuidas on võimalik, et laenu andes võib olla tarvis laenuvõtjale peale maksta?... veel

12.03.2021

Eesti Panga president Madis Müller kirjutab, miks nad otsustasid neljapäeval Euroopa Keskpanga nõukogu istungil tõsta ajutiselt võlakirjade kokkuostu kiirust.

Olukord Euroopa majanduses on veel üsna keeruline. Endiselt kehtivad erineva karmusega piirangud inimeste liikumisele ja... veel

02.03.2021

Eesti Panga nõukogu otsustas tänasel korralisel koosolekul, et pikendab asepresident Ülo Kaasiku ametiaega järgmiseks viieks aastaks.

Nõukogu toetas ühehäälselt Eesti Panga presidendi Madis Mülleri ettepanekut nimetada Ülo Kaasik uueks ametiajaks keskpanga asepresidendiks.

„Ülo... veel

29.01.2021

Sel nädalal toimunud korralisel istungil täiendas keskpanga nõukogu Eesti Panga siseauditi selle aasta tööplaani ja tutvus siseauditi eelmise aasta töö aruandega. Eesti Panga president Madis Müller andis nõukogu liikmetele tavapärase ülevaate euroala majandusolukorrast.

Nõukogu istungil... veel

28.01.2021

Neljapäeval rõhutas Eesti Panga ja Euroopa Investeerimispanga (EIB) ühisseminaril esinenud Eesti Panga president Madis Müller, et Eesti konkurentsivõime säilitamiseks tuleb ettevõtjatel rohkem investeerida innovatsiooni ja teadusesse.

„Eesti investeerib Euroopa Liidu keskmisega... veel

22.01.2021

Eesti Panga president Madis Müller kirjutab neljapäeval toimunud Euroopa Keskpanga nõukogu istungi otsuste valguses, et Eesti inimesed ja ettevõtted saavad ka lähitulevikus soodsalt laenu võtta ning Eesti majandus liigub jätkuvalt samas tempos meie peamiste kaubanduspartneritega.

... veel

22.12.2020

Eesti Panga 2021. aasta eelarve maht on 24,2 miljonit eurot. Kui jätta kõrvale kulutused sularahale, mis erinevad aastast aastasse väga palju, siis kasvab keskpanga eelarve 2020. aastaga võrreldes 0,7 miljoni euro võrra ehk 3,4 protsenti.

Koos sularahakuludega kasvab keskpanga eelarve... veel

Telli voog Märksõna: Madis Müller
Telli voog Märksõna: Madis Müller