Eesti Pank avab laulupeomündi müügiks oma uksed

Postitatud:

28.05.2019

29. mail hakkab Eesti Pank ringlusse laskma laulupeo 150. aastapäevale pühendatud 2euroseid käibemünte. Kokku lastakse ringlusse miljon münti. Kõigil huvilistel on võimalik münti ja mündikaarti soetada kolmapäeval kella 14-17 Eesti Panga Iseseisvussaalist.

Laulupeo 150. aastapäevale pühendatud 2eurose käibemündi kujundus on valitud laste joonistuskonkursi ja avaliku internetihääletuse kaudu. Laulupeomündi on kujundanud Tõrvast pärit Grete-Lisette Gulbis. Kokku vermiti miljon münti, millest 10 000 on kõrgema (BU) kvaliteediga ja müüakse mündikaardil.

Kõik huvilised saavad laulupeomünti ja mündikaarti endale 29. mail soetada Eesti Panga Iseseisvussaalist kell 14–17. Sisse pääseb keskpanga peauksest, mis asub Estonia puiesteel (Kentmanni tänava poolsel nurgal). Eesti Panka tulevad inimesed peavad olema valmis turvakontrolliks. Eesti Panga muuseum on sel päeval suletud.

Lisaks  on võimalik münti ja mündikaarti soetada samal päeval alates kell 11 Omniva e-poest. Postkontoritest ei ole võimalik münti ega mündikaarti endale soetada. Eesti Pank suunab viiendiku laulupeomüntidest otse ka jaekaubandusse, et münti oleks võimalik vahetusrahana saada ka poekassast. Mündikaarte broneerida ei saa ja korraga saab osta kuni viis kaarti.

 

Laulupeole pühendatud mälestusmündi esitlus

Lisateave:
Hanna Jürgenson
Eesti Pank
6680959, 56920930
[email protected]
Meediapäringud: [email protected]