Eesti Pank kutsub osalema Urmas Sepale pühendatud teaduspreemia konkursil

Postitatud:

04.04.2024

Eesti Pank kuulutab Eesti noorte teadlaste majandusuuringute väärtustamiseks välja Urmas Sepa mälestusele pühendatud teaduspreemia konkursi. Sellel võivad osaleda nii veel õpinguid jätkavad kui ka juba magistri- või doktorikraadi omandanud noored. Dokumentide esitamise tähtaeg on 13. september.

2024. aastal annab Eesti Pank välja kaks teaduspreemiat: 3000 eurot doktoritööl põhineva või doktoriõpingute raames tehtud uurimistöö eest ning 2000 eurot magistriväitekirjal põhineva või magistriõpingute raames tehtud uurimistöö eest.

Konkursil võivad osaleda kõik, kes on konkursi väljakuulutamise ajal kuni 40aastased ja õpivad Eesti haridusministeeriumi akrediteeritud magistri- või doktoriõppekava järgi. Samuti võivad konkursil osaleda need, kes on kuni 40aastased ja nimetatud õppekava raames juba magistri- või doktorikraadi omandanud. Kui konkursil osalevad uurimisgrupid, peavad tingimustele vastama uurimisgrupi kõik liikmed.

Täpsem info konkursil osalemise tingimuste kohta.

Dokumentide esitamise tähtaeg on 13. september 2024. Palume dokumendid saata aadressil Rahapoliitika ja majandusuuringute osakond, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn või e-posti aadressile [email protected].

Konkursi tulemused avalikustab Eesti Pank hiljemalt 1. novembril 2024. Eesti Pank jätab endale õiguse preemiat mitte välja anda, kui ükski esitatud töö ei vasta teadustöö tingimustele.

Urmas Sepp (1956-2002) oli aastatel 1993 - 2002 Eesti Panga makromajanduse osakonna ja seejärel majandusuuringute osakonna juhataja.

Lisateave:
Liina Kulu
Rahapoliitika ja majandusuuringute osakond
E-post [email protected]

Meediapäringud:
Hanna Jürgenson
kommunikatsioonispetsialist
Tel: 56920 930
E-post [email protected]