Eesti Pank kuulutab välja Johann Voldemar Jannseni meenemündi kujunduskonkursi

Postitatud:

10.04.2018

Eesti Pank kuulutab välja  Johann Voldemar Jannseni  200. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast meenemündi kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

Eesti Panga juures tegutseva nõuandva kogu ettepanekul emiteerib Eesti Pank Eesti rahvusliku liikumise eestvedaja ning ajakirjaniku Johann Voldemar Jannseni  portreega meenemündi 2019.aasta mais.  Eestlastele on Jannsen tuntud ka Eesti Vabariigi hümni sõnade autorina.

Hõbedast meenemündi nimiväärtus on 12 eurot. Kujunduse kohustuslikeks elementideks on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2019 mündi aversil ning nimiväärtus koos eurotähisega (12 €) reversil. Kujunduskavandi asemel võib esitada mündi aversi ja reversi ruumilise mudeli.

Konkursi nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 25.mail 2018 kell 12.00 Eesti Pangas aadressil: Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn.

Konkursi reglemendi täpsed tehnilised, osalemise ja hindamise tingimused

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada ka rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb meenemüntide kujunduskonkursside tulemused teatavaks hiljemalt 28.  juunil 2018. Kujunduskonkursi kolmele paremale kavandile makstakse pärast müntide emiteerimist autoritasu.  Võidutöö autoritasu on 2000 eurot. Teise koha saanud kavandi autorile makstakse 700 ja kolmanda koha töö autorile 500 eurot. 

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperthinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.  

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar, selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.   

Ülevaade Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta

Lisateave:
Piret Luhakooder
Sularaha- ja taristuosakond
Tel: 668 0791
E-post: [email protected] 

Eva Vahur
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Tel: 668 0965
Meediapäringud: [email protected]