Meenemündid (collector coins) vermitakse väärismetallidest, et jäädvustada tähtsaid isikuid ja sündmusi. Meenemündid ei ole mõeldud ringlusse laskmiseks ja need kehtivad seadusliku maksevahendina üksnes mündi emiteerinud riigis. Väärismetallist meenemüntide müügihind on enamasti kõrgem mündi nimiväärtusest.

Meenemündid peavad olema kergesti eristatavad käibemüntidest ja vastama kindlatele nõuetele.

  • Nende nimiväärtus peab erinema käibemüntide nimiväärtusest.
  • Nende kujundus ei tohi olla sarnane euro käibemüntide ühise külje kujundusega. Kui kujundus on sarnane ükskõik millise euro käibemündi rahvusliku küljega, siis peab üldise välimuse järgi olema lihtne neid käibemüntidest eristada.
  • Nende värv, diameeter ja kaal peavad märkimisväärselt erinema käibemüntidest vähemalt kahe või kolme tunnusjoone poolest.
  • Nende serv ei tohi olla rihveldatud või "Hispaania lille" kujuga.

Praegu müügil olevaid numismaatilis-bonistilisi tooteid saab osta Eesti Panga muuseumipoest. Info toodete, hindade ja muuseumi lahtioleku aegade kohta on muuseumipoe koduleheküljel.

E-post muuseumipood [at] eestipank.ee
Telefon 6680 650

Numismaatilis-bonistilisi tooteid saab peale Eesti Panga muuseumipoe osta AS-i Eesti Posti (Omniva) e-poest. AS Eesti Post on Eesti Panga numismaatilis-bonistiliste toodete ametlik edasimüüja.

Sisene Omniva e-poodi