Eesti Pank kuulutab välja Miina Härma meenemündi kujunduskonkursi

Eesti Pank kuulutab välja helilooja Miina Härma loomingule pühendatud meenemündi kujunduskonkursi, millest oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

Eesti Panga kokku kutsutud meene- ja mälestusmüntide ideekavandeid hindava nõuandva kogu ettepanekul emiteerib Eesti Pank selle aasta suvel Eesti helilooja, koorijuhi ja organisti Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast meenemündi. 9. veebruaril möödus Miina Härma sünnist 150 aastat.

„Selle meenemündiga peab eesti rahvas meeles oma suurt heliloojat, koorijuhti ja muusikaõpetajat. Miina Härma oli samuti rahvusliku liikumise tegelane, kel oli oma panus niihästi meie 145 aasta pikkuses laulupeotraditsioonis kui ka rahvuslipu sünnis 130 aastat tagasi,“ selgitas nõuandva kogu liige Toomas Kiho.

Hõbedast meenemündi nominaalväärtus on 10 eurot. Kujunduse kohustuslikud elemendid on Eesti Vabariigi suur riigivapp, tekst „Eesti Vabariik“ ja aastaarv 2014 mündi aversil ning nimiväärtus koos eurotähisega (10 €) reversil.

Konkursi nõuetekohaselt vormistatud kavandite esitamise lõpptähtaeg on 14. märts 2014 kell 12.00 Eesti Pangas aadressil: Mündižürii, Eesti Pank, Estonia pst 13, 15095 Tallinn. Konkursi reglemendi täpsete tehniliste, osalemise ja hindamise tingimustega saab tutvuda Eesti Panga kodulehel.

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada ühe mündi kohta ka rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga kokku kutsutud žürii teeb meenemündi kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 9. aprillil 2014. Kujunduskonkursi võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot.

Eesti Panga juurde loodud meene- ja mälestusmüntide ideekavandeid hindav nõuandev kogu loodi möödunud aasta detsembris eesmärgiga analüüsida meene- ja mälestusmüntide ideekavandeid ning saada eksperthinnang eelseisvate aastate Eestile oluliste sündmuste, tähtpäevade ja isikute tähistamiseks, mille puhul kaaluda meene- või mälestusmündi väljaandmist.

Eesti Pank kogub ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide väljaandmiseks panga posti ja e-posti aadressi ning Eesti Panga veebilehe liidese kaudu. Laekunud ettepanekud esitab Eesti Pank analüüsimiseks ja eksperthinnangu saamiseks nõuandvale kogule. Nõuandva kogu ettepanekute põhjal otsustab Eesti Panga juhatus meene- ja mälestusmüntide tootmise.

Nõuandva kogu tööd juhib Mart Laar, selle liikmed on Aino Lepik von Wirén, Piret Õunapuu, Ivar Leimus, Raul Rebane, Toomas Kiho ja Lauri Vahtre.

Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta saab Eesti Panga kodulehel.

Lisateave:
Inga Soom
Sularaha- ja taristuosakond
Eesti Pank
Tel: 668 0837
inga.soom [at] eestipank.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee