Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

Postitatud:

26.04.2021

Tänasest kuni 14. maini on Eestis virtuaalsel visiidil Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes arutab riigi- ja erasektori esindajatega Eesti majanduse olukorda, viiruskriisi lahendamist ja sellega seotud majanduspoliitilisi samme. Visiit toimub IMFi iga-aastase Eesti konsultatsiooni raames.

Seekordsetel kohtumistel arutatakse keskse teemana koroonakriisi sotsiaalmajanduslikku mõju ja selle leevendamise võimalusi, et väheneks pikaajaliste kahjustuste risk majandusele. Majanduse taastumise hindamisel on tähelepanu all nii juba tehtud kui ka kavandatavad majanduspoliitilised sammud. Eelarvepoliitika küsimustest on arutelu all riiklikud toetusmeetmed. Eesti majanduse digi- ja rohepöörde eesmärke arvestades antakse missiooniliikmetele ülevaade struktuuripoliitikast, mis toetab majanduskasvu.

IMFi delegatsioon saab visiidi käigus ülevaate finantssektori olukorrast ja väljavaadetest. Samuti teavitatakse missiooni muutustest rahapesu tõkestamise poliitikas ja korralduses Eestis.

IMFi delegatsioon kohtub valitsuse ja riigikogu liikmetega ning Eesti Panga, ministeeriumite ja finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti kohtutakse teiste ametiasutuste, kommertspankade, erialaliitude ja eraettevõtete esindajatega.

Visiidist teeb kokkuvõtva avalduse IMFi delegatsiooni juht Cheikh Anta Gueye. Eesti Pank avaldab vastava pressiteate esmaspäeval, 17. mail. Pressikonverentsi ei toimu. 

Valuutafond arutab kord aastas kõikide liikmesriikidega olulisi majanduspoliitilisi teemasid. Konsultatsiooni järel valmib raport IMFi ekspertide hinnangutega Eesti majanduspoliitika kohta.

Lisateave:
Ingrid Schmuul
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
Tel 668 0965, 5697 9146
Meediapäringud [email protected]