EKP teatab muudatustest rahapoliitika rakendamise operatsioonilises raamistikus

Postitatud:

13.03.2024

  • EKP lõpetab raamistiku läbivaatamise, mis algas 2022. aasta detsembris.
  • Raamistikus määratakse kindlaks, kuidas EKP nõukogu juhib eurosüsteemi bilansi normaliseerudes lühiajalisi rahaturu intressimäärasid kooskõlas oma rahapoliitiliste otsustega.

Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu tegi täna otsuse muudatuste kohta rahapoliitika rakendamise operatsioonilises raamistikus. Muudatuste eesmärk on tagada, et raamistik oleks eurosüsteemi bilansi normaliseerudes jätkuvalt asjakohane.

2022. aasta detsembris teatas EKP nõukogu operatsioonilise raamistiku läbivaatamisest. Raamistiku eesmärk on juhtida lühiajalisi intressimäärasid euroalal. Tänastes otsustes määratakse kindlaks peamised põhimõtted ja parameetrid, millest lähtutakse rahapoliitika elluviimisel ja keskpangalikviidsuse pakkumisel keskkonnas, kus ülemäärane likviidsus pangandussüsteemis järk-järgult väheneb, ehkki püsib lähiaastatel märkimisväärselt suur.

„Mul on hea meel teatada, et EKP nõukogu on operatsioonilise raamistiku muudatused heaks kiitnud. Nendega tunnistatakse märkimisväärseid muutusi, mis on finantssüsteemis ja rahapoliitikas viimastel aastatel toimunud,” märkis EKP president Christine Lagarde. „Raamistik tagab, et meie bilansi normaliseerudes on meie rahapoliitika elluviimine ka edaspidi tulemuslik, stabiilne, paindlik ja tõhus.”

Üksikasjalikumat teavet saab EKP nõukogu avaldusest.

Meediakanalite küsimustele vastab Lena-Sophie Demuth (tel: +49 162 2952316).