Fotod ja kõne: Eestit külastas Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde

Postitatud:

04.11.2022

Reedel, 4. novembril külastas Eestit Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde, kes andis Eesti Pangas avaliku loengu euroala rahapoliitikast. Samal üritusel andis Eesti Panga president Madis Müller üle Eesti Panga teaduspreemiad.

Euroopa Keskpanga president kohtus Tallinnas ka Eesti Panga juhatuse liikmete, peaminister Kaja Kallase ning rahandusminister Annely Akkermanniga. Lisaks oli Euroopa Keskpanga presidendil võimalus lõunalauas vestelda Eesti digiarengust ning tegevust alustavate ja kiiresti kasvavate ettevõtete rahastamisvõimalustest. Kohtumisel osalesid Eesti startup-kogukonna esindajad Sten Tamkivi (Plural Platform), Merit Valdsalu (Single.Earth), Karoli Hindriks (Jobbatical.com) ja Markus Villig (Bolt) ning Luukas Kristjan Ilves majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist. Kohtumisel osalesid ka Eesti Panga tänavused teaduspreemia laureaadid Triinu Tapver ja Pearl Etie. Visiidi käigus andis Christine Lagarde ka intervjuu ETV saatele „Välisilm“.

Euroopa Keskpanga presidendi Christine Lagarde’i eesti keelde tõlgitud kõne tekst on üleval Euroopa Keskpanga veebilehel. Loeng on järele vaadatav YouTube kaudu. 

PILDIGALERII.

Lisateave:
Hanna Jürgenson
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
Tel 56 920 930
Meediapäringud [email protected]