Laulupeo 2eurose mündi kujundus selgub laste joonistuskonkursil

Postitatud:

23.09.2017

Mündikavandite esitamine on lõppenud!

 • 2019. aastal on laulupeo 150. juubel, mille puhul annab keskpank ringlusse erikujundusega 2eurose mündi
 • Mündi kujundus selgub laste ja kuni 19-aastaste noorte joonistuskonkursi kaudu. Üldvõitja selgub rahvahääletusel, mis toimub 2018. aasta kevadel
 • Iga vanusegrupi parim töö saab auhinnaks iPad Pro

Eesti Pank annab 2019. aastal välja laulupeo 150. juubelile pühendatud 2eurose mündi, mille kujundus selgub laste ja noorte joonistuskonkursi kaudu.

„Laulupeo traditsioonil on eestlaste jaoks eriline tähendus, mis on ühendanud erinevaid põlvkondi, noori ja vanu. Tahame vabariigi juubeli tähistamise vaimus anda lastele võimaluse valmistada üks eriline kingitus, mis jõuab nii Eesti kui ka Euroopa inimeste rahakotti,“ ütles Eesti Panga president Ardo Hansson.

2eurose mündi kujunduse leidmiseks toimub lastele ja kuni 19-aastastele noortele mõeldud joonistuskonkurss. Konkursile sai töid esitada 23. septembrist kuni 22. novembrini. Eesti Pank korraldab joonistuskonkursi koos ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega.

Joonistuskonkursi parimate tööde valimise lõppvoor on rahvahääletus internetis, mille üldvõitja joonistuse põhjal kujundab Eesti Pank 2eurose mündi. Rahvahääletusele jõuab kokku 8 joonistust ja rahvahääletus toimub 2018. aasta kevadel.

Konkursi eesmärk on leida 2eurose mündi tagaküljele kujutis, mis sümboliseerib laulupeo traditsiooni ja tähistab ühtlasi üldlaulupeo 150. aastapäeva. Tegemist on Euroopa esimese 2eurose mündiga, mille kujunduse autoriks on laps või noor.

Lisaks üldvõitjale selguvad rahvahääletusel ka kõige popimad tööd neljas vanusegrupis ja iga vanusegrupi võitja saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Vanusegrupid on järgnevad: koolieelik kuni 3. klass; 4.-6. klass; 7.-9. klass; gümnaasium või kuni 19-aastased.

Juhendajat, kelle abiga laekub konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank 1000-eurose kunstitarvete kinkekaardiga. Vaata lühikokkuvõtet konkursi tingimustest

Joonistuskonkursi küsimuste korral võib kirjutada aadressile [email protected] või helistada telefonil 6680 840.

Lisateave:
Viljar Rääsk
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: [email protected]
Meediapäringud: [email protected]
https://twitter.com/EestiPank


Triin Siiner tutvustab “Laulupidu 150“ 2eurose mündi kujunduskonkursi tingimusi

Rait Roosve selgitab, kuidas mündikavandist saab valmis münt ja mida arvestada kujundamise juures

Meelis Metus annab ülevaate varem laste poolt kujundatud müntidest

Peeter Perens tutvustab laulupidude traditsiooni ja uue peo ideed

Plakat "Kujunda ise PÄRIS 2eurone münt!"


2eurose mündi „Laulupidu 150“ joonistuskonkurss  lastele ja noortele 
(tingimuste lühikokkuvõte)

Eesti Pank annab 2019. aastal välja esimese laulupeo 150. aastapäevale pühendatud 2eurose mündi. Mündi kujunduse leidmiseks toimub lastele ja kuni 19-aastastele noortele mõeldud joonistuskonkurss „Laulupidu 150“, kus lõppvoorus selgub võitja rahvahääletusel. Rahvahääletuse üldvõitja joonistuse põhjal kujundab Eesti Pank 2eurose mündi, mis jõuab nii Eesti kui ka Euroopa inimeste kätte!

Lisaks üldvõitjale selguvad rahvahääletusel ka kõige popimad tööd neljas vanuserühmas ja iga vanuserühma võitja saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Vanuserühma teine koht saab auhinnaks kaasaskantava kõlari.

Eesti Pank korraldab joonistuskonkursi koos ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega. Konkursi eesmärk on leida 2eurose mündi rahvuslikule küljele kujutis, mis sümboliseerib laulupeo traditsiooni ja tähistab ühtlasi üldlaulupeo 150. aastapäeva. 2eurose mündi ühisküljel on Euroopa kaart koos numbriga 2 ja rahvuslik külg näitab, mis riik on mündi teinud. Joonistada on vaja rahvuslikku külge.

KONKURSI TINGIMUSED

 • Konkursil on oodatud osalema kõik lapsed ja kuni 19-aastased noored, kes on Eesti elanikud või Eesti kodanikud. See tähendab, et osaleda saavad erineva kodakondusega Eestis elavad lapsed ja välismaal elavad Eesti kodanikest lapsed või noored.
 • Igaüks võib esitada kuni 3 tööd.
 • Joonistada tuleb pilt või kujundus, mille teema on „Laulupidu 150“. Lisaks tuleb pildile mahutada ka sõna „EESTI“ ja number „2019“.
 • Joonistus peab olema kujundatud A4 paberil kujutatud ringi sisse, mille diameeter on 14 cm. Joonistamiseks sobiva ringiga lehe saab välja printida SIIT. Ringi võib A4 lehele joonestada ka käsitsi.
 • Joonistus võib olla nii mustvalge kui ka värviline.
 • Joonistusleht tuleb toimetada Eesti Panka voltimata kujul ja kinnises ümbrikus, mille peale on kirjutatud märksõna „Joonistuskonkurss „Laulupidu 150“
 • Joonistuslehe teisele küljele tuleb trükitähtedega kirjutada autori ees- ja perekonnanimi, vanus, kool ja klass. Lisaks tuleb märkida lapsevanema nimi, telefoninumber ja e-posti aadress. Kui tööl on juhendaja, siis palume märkida ka tema nime.
 • Joonistuste esitamise tähtaeg on 22. november 2017. Joonistatud tööd võib tuua kinnises ümbrikus kohale Eesti Panga muuseumisse (avatud T-R 12-17, L 11-16) või saata postiga (postitempel peab olema mitte hilisem 22. november 2017) aadressil:

  Eesti Panga muuseum
  Estonia pst 11
  Tallinn
  10141 Harjumaa

Kui joonistuskonkursil osaleb mitu last ühest koolist või klassist, siis kõikide nende tööd võid saata Eesti Panga muuseumisse ühes ümbrikus.

KONKURSI AJAKAVA

Konkursile ootame töid kuni 22. novembrini 2017 (kaasa arvatud).

Konkursile laekunud tööd jagatakse nelja erinevasse vanusegruppi:

 • koolieelik kuni 3. klass
 • 4.-6. klass
 • 7.-9. klass
 • gümnaasium või kuni 19-aastased

Kõigi esitatud tööde hulgast valib žürii igast vanuserühmast välja kaks parimat tööd, mis seatakse rahvahääletuseks ERRi Lastejaama kodulehele.
Rahvahääletus toimub vahemikus 12. veebruar kuni 4. märts 2018.

Rahvahääletusel kõige rohkem hääli saanud joonistusest valmib 2019. aastal 2eurose mündi tagakülg. Iga vanusegrupi parim saab kingituseks vinge iPad Pro koos Apple Pencil joonistuspliiatsiga. Vanuseklassi teine koht saab kingituseks kaasaskantava kõlari.

Juhendajat, kelle abiga laekub konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank 1000 euro väärtuses kunstitarvete kinkekaardiga.

Konkursi tingimused on detailsemalt välja toodud Eesti Panga, ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA veebilehtedel.

Küsimuste korral võib julgelt kirjutada aadressile [email protected]  või helistada telefonil 6680 840.