Majandusteadlane Michael Burda peab Eesti Pangas loengu Euroopa projekti lagunemise ohtudest

Märksõnad: 

Neljapäeval, 18. augustil kell 11 peab Euroopa integratsiooni käsitleva tuntuima kogumiku kaasautor majandusteadlane Michael C. Burda Eesti Pangas avaliku loengu Euroopa projekti lagunemise ohtudest.

Loengu pealkiri on  „The Threat of European Disintegration“. Loengul tuleb juttu mitmest Euroopa majanduslikust kitsaskohast: majanduskasv, kapitali mobiilsus, tööturg, väliskaubandus ja piirkondlike erinevuste suurenemine. Võimalike lahendustena vaatleb Burda tööturureforme, nõudluspoolseid tegureid, taristuinvesteeringuid jms.

Professor Michael C. Burda on Humboldti ülikooli professor ning makromajanduse, töö-ökonoomika ja Euroopa integratsiooniga seonduvate valdkondade tunnustatud ekspert ja arvamusliider. Koos Charles Wypolsziga avaldas ta 2009. aastal kogumiku „Macroeconomics: A European Text“, mis on senini eurointegratsiooni käsitlevate teemade õpetamise ja analüüsimise alus. Lisaks on professor Burda Euroopa juhtiva uurimisvõrgustiku CEPR (Centre for Economic Policy Research) ja tunnustatud uurimiskeskuse IZA (Forschungsinstitut zur Zukunft der Arbeit) kaastöötaja.

Loeng algab kell 11 Eesti Panga Iseseisvussaalis (Estonia pst 13) ja on inglise keeles. Palume kõigil huvilistel registreeruda loengule hiljemalt neljapäeval, 18. augustil kl 10 e-posti aadressil Eve.Magin [at] eestipank.ee või telefonil 668 0758.


Lisateave:
Liina Kulu
Rahapoliitika ja majandusuuringute osakond
Tel: 668 0806
E-post: liina.kulu [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee