Rootsi keskpanga president peab Eesti Pangas avaliku loengu

Postitatud:

02.02.2024

7. veebruaril külastab Tallinna ja peab Eesti Pangas avaliku loengu Rootsi keskpanga (Sveriges Riksbank) president Erik Thedéen. Ta keskendub oma ettekandes Rootsi majanduse hetkeolukorrale ja rahapoliitikale. Seminari saavad otseülekandena jälgida kõik huvilised.

7. veebruaril kell 11.30–12.30 toimub Eesti Panga Iseseisvussaalis avalik seminar, kus Rootsi keskpanga president Erik Thedéen teeb ettekande Rootsi majanduse hetkeolukorrast ning keskpanga rahapoliitilistest valikutest kiire inflatsiooni, nõrga vahetuskursi ja erasektori kõrge võlakoormuse tingimustes. Loengu juhatab sisse Eesti Panga president Madis Müller, kellega toimub pärast ettekannet ka ühine kokkuvõttev arutelu.

Eesti majanduse taastumise jaoks on tähtis, kuidas läheb meie eksporditurgudel, millest üks peamisi on Rootsi. Rootsi on Eesti jaoks suuruselt kolmas ekspordipartner Soome ja Läti kõrval. Ka Eesti ja Rootsi finantssektor on tihedalt põimunud ning Rootsi krooni tugevus või nõrkus mõjutab paljude Eesti ettevõtete ärivõimalusi.

 Erik Thedéen on Rootsi keskpanga president alates 2023. aasta 1. jaanuarist. Aastatel 2015–2022 juhtis ta Rootsi finantsinspektsiooni ning enne seda oli rahandusministeeriumi kantsler. Thedéen on olnud ka Rootsi riikliku võlaameti peadirektori asetäitja, Stockholmi börsi tegevjuht ja pensionifondi KPA Pension tegevdirektor.

Lisateave:
Hanna Jürgenson
Kommunikatsioonispetsialist
Eesti Pank
Tel 56 920 930
Meediapäringud [email protected]